Žilinčan Alexander Broďani obhájil titul majstra Slovenska v karate


Foto: Žilinčan Alexander Broďani obhájil titul majstra Slovenska v karate Foto: www.karateza.sk

V sobotu 3. decembra 2022 sa v Trnave konali majstrovstvá Slovenska dorastencov, juniorov a U21 v karate. Na turnaji štartovalo 386 pretekárov z 57 klubov, medzi ktorými bolo aj 11 pretekárov karate klubu AC UNIZA Žilina.

Zverenci trénera Jána Novosada, ktorý je tiež trénerom mládežníckej reprezentácie SR, sa však v tvrdej konkurencii nestratili a vybojovali spolu sedem medailí. Žilinskí karatisti po období mierneho útlmu teda opäť začínajú ukazovať zlepšujúcu sa formu.

Ešte pred začiatkom podujatia, počas slávnostného otvorenia súťaže, boli vyhlásení celkoví víťazi slovenského pohára. V kategórii mladších dorastencov - 45 kg sa tejto pocty dostalo Máriovi Pavlovičovi, ktorý úspešne bojoval na slovenských pohároch v Myjave a v Košiciach

Jedným z najväčších žilinských želiezok v ohni bol dorastenec Alexander Broďani, ktorý bol úradujúcim majstrom SR. Ten s prehľadom prešiel eliminačnými kolami, kde zdolal súperov z Trnavy a Detvy. Vo finále napokon po veľmi dobrom taktickom výkone zdolal ďalšieho pretekára z Trnavy a po druhý krát za sebou sa tešil zo zisku titulu majstra SR. 

„U viacerých reprezentantov sa ukázal narastajúci trend výkonnosti a vo viacerých prípadoch možno hovoriť o prekročení vlastného tieňa. Obzvlášť u tých menej skúsených mali bronzové medaile cenu zlata. V niektorých prípadoch ich navyše od postupu do finále delilo skutočne máličko,“ uviedol tréner AC UNIZA Žilina Ján Novosad.

Výsledky súťaže:

1. miesto:

  • Broďani Alexander - Kumite dorastenci 14-15 rokov do 63kg

3. miesto:

  • Bytčanek Stella - Kumite dorastenky 14-15 rokov do 61kg
  • Kočuta Michal - Kumite starší juniori 18-20 rokov do 75kg
  • Krempaský Martin - Kumite mladší dorastenci 12-13 rokov nad 55kg
  • Pechotová Aneta - Kumite staršie juniorky 18-20 rokov do 55kg
  • Vrabcová Veronika - Kumite mladšie dorastenky 12-13 rokov do 47kg
  • Vrabec Matej - Kumite juniori 16-17 rokov do 55kg

Prečítajte si viac: