Krajská knižnica v Žiline pozýva na besedu s úspešnými slovenskými autorkami sci-fi a fantasy literatúry


Foto: Krajská knižnica v Žiline pozýva na besedu s úspešnými slovenskými autorkami sci-fi a fantasy literatúry Foto: Krajská knižnica v Žiline

Iveta Pernišová a H. J. Bornemisza sú mladé slovenské autorky (aj keď samy nevedia, či sa tak vo veku 32 rokov môžu stále nazývať), ktoré debutovali na slovenskom knižnom trhu v roku 2020 pod záštitou vydavateľstva Elist.

Iveta Pernišová svojou sci-fi knihou pre mládež Anarchorance rozvírila vody slovenského a českého bookstagramu a zožala množstvo nadšených ohlasov. H. J. Bornemisza sa slovenským čitateľom predstavila hutným prvým dielom temnej fantasy série Večná lož a zaujala aj sériou krátkych fantasy detektívok s názvom Traja starí mládenci.

A čo majú tieto dve autorky spoločné? Okrem toho, že sa obe nerady fotia, ich spája nadšenie z písania a vymýšľania nových príbehov. Príďte sa s autorkami porozprávať o ich knihách, plánovanej tvorbe, zákulisí písania aj vydávania kníh a o všetkom, čo vám napadne, v stredu 7. decembra o 16:30 hod. v Krajskej knižnici v Žiline.

Miesto: Krajská knižnica v Žiline
Dátum: 07.12.2022 - 16:30


Prečítajte si viac: