Mladá vodička v Čadci vyšla s vozidlom na chodník, kde zrazila ďalšie dve ženy


Foto: Mladá vodička v Čadci vyšla s vozidlom na chodník, kde zrazila ďalšie dve ženy Foto: KR PZ Žilina

Včera popoludní došlo na Kysuciach k ďalšej dopravnej nehode. Mladá žena stratila kontrolu nad svojím vozidlom a prešla na chodník, kde zrazila dve pešie osoby. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline.

Ku kolízii medzi osobným automobilom značky Škoda a dvomi mladými chodkyňami došlo v piatok 2. decembra v poobedných hodinách na ulici Slovenských dobrovoľníkov v Čadci. Len 21-ročná vodička z doposiaľ neznámych príčin prešla s vozidlom na chodník pri svojom jazdnom pruhu, po ktorom práve kráčali nič netušiace ženy.

„Po dopravnej nehode boli chodkyne prevezené na ošetrenie do nemocnice. Alkohol u vodičky dyhovou skúškou zistený nebol. Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ uviedla Gabriela Kremeňová, krajská hovorkyňa žilinskej polície.

Polícia po každej dopravnej nehode pripomína všetkým účastníkom cestnej premávky, aby boli disciplinovaní a ohľaduplní. Vodiči by mali okrem dodržiavania dopravných predpisov venovať svoju plnú pozornosť vedeniu vozidla a sledovať situáciu na cestách.

„Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách,“ dodala Gabriela Kremeňová.


Prečítajte si viac: