Opitý 62-ročný vodič zišiel z cesty v Turí a cúvaním narazil do stojaceho vozidla, nafúkal 3,48 promile


Foto: Opitý 62-ročný vodič zišiel z cesty v Turí a cúvaním narazil do stojaceho vozidla, nafúkal 3,48 promile Foto: Ilustračné foto

V blízkosti Žiliny došlo začiatkom tohto týždňa ku kurióznej dopravnej nehode, ktorá sa našťastie zaobišla bez vážnych zranení. Starší vodič pod vplyvom alkoholu zišiel z cesty a následne narazil do zaparkovaného vozidla. O kolízii informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline.

V pondelok 28. novembra vo večerných hodinách viedol 62-ročný vodič osobný automobil značky Citröen po miestnej komunikácii v obci Turie. V úseku medzi obecným úradom a administratívnou budovou Poľnohospodárskeho družstva Turie zišiel s vozidlom z cesty.

„Z doposiaľ nezistených príčin prešiel s vozidlom mimo komunikáciu na trávnatý porast, pričom v snahe dostať sa späť na spevnenú komunikáciu, počas cúvania narazil zadnou časťou vozidla do odstaveného osobného motorového vozidla Alfa,“ uviedla Gabriela Kremeňová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Privolaní príslušníci polície vodiča po kolízii podrobili dychovej skúške na obsah alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Merací prístroj pritom ukázal až 3,48 promile (1,66 mg/l). Starší muž teraz čelí obvineniu z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Polícia sa prípadom naďalej zaoberá.

„Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie,“ zdôrazňuje Gabriela Kremeňová.

Prečítajte si viac: