Na krivom moste na ulici Matice slovenskej budujú pred zimou nový žľab, ktorý zabezpečí odvod vody


Foto: Na krivom moste na ulici Matice slovenskej budujú pred zimou nový žľab, ktorý zabezpečí odvod vody

Krivú vozovku, ktorá zostala na mostoch na ulici Matice slovenskej v Žiline po rekonštrukcii, zaplavuje voda. Tá nemá kam odtekať, pretože sa v asfaltovom kryte nachádzajú rôzne priehlbiny. Na nedostatky upozornili viacerí obyvatelia, najmä prostredníctvom sociálnych sietí, kde zdieľali aj videá prechádzajúcich áut.

Samospráva začala pred zimným obdobím problém s nedokonale prevedenou rekonštrukciou mostov riešiť. A to tak že na vozovke buduje nový odvodňovací žľab. Ten by mal vodu stojacu v jame odviezť z vozovky do dažďovej kanalizácie. V úseku je však potrebná celková úprava a vyspádovanie cesty. 

V daždivom počasí totiž voda zaplavuje oba jazdné smery a spôsobuje komplikácie nielen motoristom ale aj chodcom. Prechádzajúce vozidlá vodu špliechajú do strán aj pri nižšej rýchlosti. Na nešťastne zrealizované práce a následné opravy a úpravy upozorňuje najčastejšie mestská poslankyňa Iveta Martinková.

Podľa samosprávy v tomto prípade zhotoviteľ nepochybil. Odvodnenie a vyspádovanie cesty totiž nebolo súčasťou projektu a je potrebné ho vyriešiť až dodatočne, teda po položení asfaltového koberca a ukončení rekonštrukcie mosta.
Prečítajte si viac: