Hrozba hromadnej výpovede lekárov pominula, podľa Jurinovej začínajú systematické zmeny v zdravotníctve


Foto: Hrozba hromadnej výpovede lekárov pominula, podľa Jurinovej začínajú systematické zmeny v zdravotníctve Foto: Facebook/Erika Jurinová

Slovenská vláda po niekoľkohodinovom rokovaní dospela k dohode s Lekárskym odborovým združením, čím pravdepodobne odvrátila hrozbu masových výpovedí zamestnancov zdravotníckych zariadení. Pokiaľ by začiatkom decembra skutočne odišli stovky lekárov, Žilinský samosprávny kraj by nedokázal garantovať akútnu zdravotnú starostlivosť pre pacientov.

K priaznivému výsledku rokovaní vlády a odborárov sa vyjadrila aj predsedníčka samosprávy Erika Jurinová. Podľa županky je úspešná dohoda dôležitá pre pokračovanie v poskytovaní zdravotnej starostlivosti pacientom v plnom rozsahu. Zároveň ju však vníma aj ako začiatok systematických zmien v slovenskom zdravotníctve.

„Čo je však dôležité, verím, že zmeny, ktoré Lekárske odborové združenie v rokovaní s vládou dosiahlo, sa pozitívne prejavia aj na spokojnosti pacientov, ktorí boli v tomto ,boji’ bezmocní,“ povedala Erika Jurinová.

Aktuálna situácia podľa nej ukázala význam vzájomnej komunikácie a spolupráce. Na úrovni župy prebehlo v uplynulých dňoch niekoľko stretnutí s predstaviteľmi regionálnych nemocníc, ktorých cieľom bola príprava na hroziaci krízový stav v kraji.

„Ďakujem našim nemocniciam a všetkým lekárom, ktorí sa rozhodli zostať s nami, a čo je najdôležitejšie, pri svojich pacientoch,“ dodala predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja.


Prečítajte si viac: