Žilinskí hasiči spustili mikulášsku dražbu a zbierku, výťažok darujú žilinskej nemocnici a ľuďom v núdzi


Foto: Žilinskí hasiči spustili mikulášsku dražbu a zbierku, výťažok darujú žilinskej nemocnici a ľuďom v núdzi Foto: Facebook/Záchranná brigáda Hasičského a Záchranného Zboru Žilina

December je mesiacom sviatkov, veľkodušnosti a dobročinnosti. Množstvo organizácií, spolkov, firiem či jednotlivcov každoročne organizuje rôzne podujatia a zbierky na pomoc tým, ktorí to najviac potrebujú. Mikulášsku zbierku tentokrát opäť spustila aj Záchranná brigáda Hasičského a záchranného zboru Žilina.

Žilinskí hasiči sa rozhodli pomôcť formou online dražby, ktorá aktuálne prebieha v príspevku na sociálnej sieti. Po jej ukončení výťažok poputuje do rúk Nadácie anjelské krídla, ktorá pomáha rodinám v núdzi, a novorodeneckému oddeleniu Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina.

„Pred časom sme sa Vám prihovorili s tým, že opäť ideme pomáhať a ten čas nastal práve teraz, ale bez pomoci VÁS to nepôjde. Darcovia sa oproti minulému roku opäť rozrástli, čo nás veľmi teší a týmto im moc ďakujeme,“ uviedla Záchranná brigáda Hasičského a záchranného zboru Žilina.

Darcovia z radov občanov a z Nadácie anjelské krídla do mikulášskej dražby venovali nádherné ručne vyrábané predmety. Ľudia môžu vďaka nim získať krásne obrazy, hračky, vankúšiky, šály, čiapky, vianočné ozdoby či voňavé medovníčky.

Aukcia začala včera večer a potrvá do utorka 6. decembra. Posledné prihodenia budú započítané do 20:00 hod. večer. Svoje ponuky môžete písať do komentárov pod obrázkami jednotlivých dražených predmetov v príspevku hasičov. Výhercovia budú zverejnení vo štvrtok 8. decembra, vydražené predmety im hasiči odovzdajú v priebehu nasledujúcich dní.


Prečítajte si viac: