Ružomberčania organizujú brigádu na pomoc obyvateľom domu poškodeného požiarom


Foto: Ružomberčania organizujú brigádu na pomoc obyvateľom domu poškodeného požiarom Foto: Facebook/Miroslav Kerdík

V utorok 22. novembra došlo v ranných hodinách k náhlemu požiaru rodinného domu v Ružomberku, pri ktorom boli zranení štyria ľudia. Plamene a voda použitá na ich uhasenie spôsobili rozsiahle škody na majetku. Obyvatelia mesta a okolia sa v týchto dňoch spájajú, aby majiteľom pomohli s odstraňovaním následkov požiaru.

Pomocnú ruku sa rozhodol obyvateľom domu v ťažkých chvíľach podať aj poslanec mestského zastupiteľstva v Ružomberku Miroslav Kerdík. V príspevku na sociálnej sieti vyzýva svojich spoluobčanov, aby prišli pomôcť s vypratávaním zhorených trosiek a poškodeného vybavenia domácnosti.

Brigáda v dvojpodlažnom dome na ulici Ivana Houdeka 1055/33 začala dnes v ranných hodinách a bude pokračovať do 16:00 hod. popoludní. Ochotní občania môžu na túto adresu prísť aj zajtra 26. novembra v rovnakom čase od 8:00 hod. do 16:00 hod.

„Každá pomocná ruka bude vítaná, a preto pokiaľ máte čas a záujem pomôcť, tak budete všetci srdečne vítaní. O občerstvenie bude postarané. So sebou si prosím doneste pracovný elán a chuť do práce. V mene majiteľa domu Vám zo srdca vopred ďakujeme,“ uviedol Miroslav Kerdík.

Prečítajte si viac: