Pri požiari rodinného domu v Ružomberku boli zranení štyria ľudia, zasahovalo až 30 hasičov


Foto: Pri požiari rodinného domu v Ružomberku boli zranení štyria ľudia, zasahovalo až 30 hasičov
Galéria: 3 fotky
Foto: KR HaZZ Žilina

Dnes ráno vypukol v Ružomberku rozsiahly požiar dvojpodlažného rodinného domu, pri ktorom bolo zranených niekoľko osôb. Budova začala horieť len niekoľko hodín po uhasení druhého rodinného domu v obci Zázrivá. Bližšie informácie o požiari na Liptove priniesol hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline Michal Kypus.


Požiar domu na ulici Ivana Houdeka bol ohlásený krátko po 5:30 hod. ráno. Po príchode na miesto hasiči zistili, že sa plamene rozšírili z ohniska na poschodí dvojpodlažnej budovy až na strechu rodinného domu. Z interiéru sa im s použitím autonómnych dýchacích prístrojov podarilo evakuovať sedem osôb.

„Po evakuácii siedmych osôb z objektu hasiči začali s hasiacimi prácami počas prirodzeného odvetrávania rodinného domu. Po otvorení strešnej konštrukcie za pomoci výškovej techniky sa podarilo dostať požiar pod kontrolu,“ priblížil Michal Kypus.

Na mieste zasahovalo 20 profesionálnych a 10 dobrovoľných hasičov z Ružomberku, Liptovského Mikuláša, Žiliny, Turian a Likavky, ktorí využívali 11 kusov hasičskej techniky. Požiarnici postupne prehľadali vnútorné priestory domu pomocou termokamier a krátko po 10:00 hod. sa im podarilo zlikvidovať aj posledné lokálne ohnisko požiaru.

Pri požiari boli zranení štyria ľudia, ktorých na mieste ošetrila privolaná Záchranná zdravotná služba. Jedna z osôb musela byť transportovaná na ďalšie vyšetrenie do zdravotníckeho zariadenia.

„Pre zistenie príčiny vzniku požiaru bol na miesto privolaný zisťovateľ príčin vzniku požiarov. Pri požiari došlo k zraneniu 4 osôb. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania,“ doplnil Michal Kypus.
Prečítajte si viac: