Staršej pani v Žiline ukradla neznáma žena peňaženku s 5 eurami, majiteľka ju hľadala kvôli fotkám rodiny


Foto: Staršej pani v Žiline ukradla neznáma žena peňaženku s 5 eurami, majiteľka ju hľadala kvôli fotkám rodiny Foto: Facebook/HAKA-Hľadá sa auto krádeže automobilov

V Žiline došlo v priebehu uplynulých týždňov ku krádežiam, ale aj snahe o navrátenie niekoľkých nájdených peňaženiek. Včera v dopoludňajších hodinách pribudol ďalší z negatívnych prípadov. Príspevkom na sociálnej sieti o tom informovala facebooková skupina zameraná prevažne na pátranie po odcudzených automobiloch.


K najnovšej krádeži došlo v utorok približne o 11:30 hod. na rušnej Národnej ulici v Žiline. Neznáma žena v strednom veku mala staršej pani zobrať peňaženku červenej farby. Predmety, ktoré sa v nej nachádzali, však mali väčšiu sentimentálnu než peňažnú hodnotu.

Zlodejka si odcudzením peňaženky prilepšila len o približne 5 eur. V ostatných priehradkách sa nachádzali rôzne doklady, platobné karty či fotografie. Krádež bola nahlásená polícii a tiež bankám, ktoré zablokovali platobné karty. Majiteľka by však rada získala svoju peňaženku naspäť.

„Ide len o to, že babka by bola rada, ak by sa predmetná peňaženka našla, nakoľko tam boli rodinné fotografie a doklady,“ uviedla vnučka okradnutej staršej pani.

Príspevok o pátraní videlo v skupine HAKA množstvo ľudí vrátane Žilinčanov. Jedna z takýchto osôb peňaženku po niekoľkých hodinách od zverejnenia príspevku našla a odovzdala polícii.


Prečítajte si viac: