Žena našla v bankomate zabudnutých 550 eur, ktoré si ponechala. Polícia ju stíha na slobode


Foto: Žena našla v bankomate zabudnutých 550 eur, ktoré si ponechala. Polícia ju stíha na slobode Foto: Ilustračné foto/pixabay.com

Nález väčšej finančnej hotovosti väčšinu ľudí v prvom momente poteší. Nie každý si však uvedomuje, že pokiaľ si nájdené predmety alebo peniaze ponechá, hrozí mu až niekoľkoročné väzenie. Nálezca má podľa zákona právo zväčša len na nálezné, ktoré predstavuje 10 % z celkovej hodnoty objavenej veci.

Dlhú radosť z nálezu nemala ani 40-ročná žena z Liptovského Mikuláša, ktorá si všimla bankovky zabudnuté v bankomate. Nálezkyňa si finančnú hotovosť v sume 550 eur zobrala a rozhodla sa túto skutočnosť nenahlásiť.

K popisovanej udalosti došlo v piatok 7. októbra. Približne po mesiaci zverejnilo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline na sociálnej sieti príspevok, v ktorom informuje o treste pre nálezkyňu. Žena bola obvinená z prečinu zatajenia veci a je stíhaná na slobode.

„Upozorňujeme ľudí, aby veci, ktoré nájdu, ihneď odovzdali. Ponechaním vecí aj v dobrom úmysle ich neskôr odovzdať, sa môžete vystaviť riziku trestnoprávnej zodpovednosti,“ vysvetlilo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu