VIDEO: Pri cintoríne v Bytči došlo k lúpežnému prepadnutiu, polícia pátra po totožnosti zlodeja na záberoch


Foto: VIDEO: Pri cintoríne v Bytči došlo k lúpežnému prepadnutiu, polícia pátra po totožnosti zlodeja na záberoch Foto: Facebook/Polícia SR-Žilinský kraj

V auguste tohto roku došlo v Bytči k lúpežnému prepadnutiu, pri ktorom zlodeja zachytili bezpečnostné kamery. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline príspevkom na sociálnej sieti prosí širokú verejnosť o pomoc so stotožnením osoby na zverejnenom videu.

K incidentu došlo 10. augusta v nočných hodinách na Mičurovej ulici v blízkosti miestneho cintorína. Niekoľko kamier v okolí v čase okolo 22:00 hod. zaznamenalo muža, ktorý po lúpežnom prepadnutí unikal s odcudzeným predmetom.

Zlodej podľa kamerového záznamu najskôr bežal cez parkovisko popri budove a kovovom plote k odstavenej bielej dodávke, pod ktorou sa rozhodol ukryť. Po určitom čase spopod vozidla vyliezol, odcudzený predmet si ukryl pod oblečenie a pokračoval v úteku.

„Žiadame verejnosť o pomoc pri stotožnení osoby, ktorá je na kamerovom zázname, pretože jej svedectvo je dôležité pre trestné konania,“ uviedlo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline.

Pokiaľ máte akékoľvek informácie o lúpežnom prepadnutí, alebo ste spoznali osobu na záberoch, kontaktujte políciu na bezplatnom čísle 158, osobne na ktoromkoľvek oddelení Policajného zboru alebo súkromnou správou na oficiálnej facebookovej stránke žilinskej polície.

Prečítajte si viac: