V okrese Martin zostal po zrážke s kamiónom zakliesnený v aute 73-ročný muž, zraneniam na mieste podľahol


Foto: V okrese Martin zostal po zrážke s kamiónom zakliesnený v aute 73-ročný muž, zraneniam na mieste podľahol Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Po zrážke osobného a nákladného vozidla na križovatke ciest I/65 a II/519 pri obci Príbovce, okres Martin zahynula v utorok 8. novembra jedna osoba. Informoval o tom Michal Kypus z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline i krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

Dopravnej nehoda sa stala tesne pred 12. hodinou. Z doposiaľ presne nezistených príčin došlo k stretu osobného motorového vozidla Suzuki, ktoré viedol 73-ročný vodič a nákladného motorového vozidla, ktoré viedol 45-ročný vodič v smere na Banskú Bystricu.  

Pri zrážke sa údajne zranili dve osoby, pričom 73-ročný vodič zostal zakliesnený v osobnom aute. Hasiči pomocou hydraulického vyslobodzovacieho náradia vyslobodili zakliesneného muža z vozidla, autá zabezpečili proti vzniku požiaru a asistovali pri poskytnutí prvej pomoci. U vyslobodeného muža prítomný lekár skonštatoval smrť,“ uviedol Kypus.

Po zdokumentovaní dopravnej nehody hasiči asistovali pri naložení havarovaných áut na vozidlá odťahovej služby a po očistení vozovky sa zasahujúca jednotka krátko po 14:30 vrátila na základňu. Polícia zisťovala u vodiča nákladného motorového vozidla prítomnosť alkoholu, ten však vykonanou dychovou skúškou zistený nebol.

Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku tragickej dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. Cesta prvej triedy, na ktorej došlo k nehode bola v čase dokumentovania a odstraňovania následkov dopravnej nehody úplne uzavretá.


Prečítajte si viac: