Len 12-ročná Tatiana zo Žiliny bola nájdená po piatich dňoch, polícia odvolala pátranie


Foto: Len 12-ročná Tatiana zo Žiliny bola nájdená po piatich dňoch, polícia odvolala pátranie Foto: KR PZ Žilina

V posledných dňoch zverejnilo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline niekoľko žiadostí o pomoc s hľadaním nezvestných osôb a páchateľov, ktorí sa ukrývajú pred zákonom. Dnes bolo vyhlásené pátranie po maloletom dievčati zo Žiliny, ktoré sa stratilo pred niekoľkými dňami.

Nezvestná Tatiana Matiová má len 12 rokov, meria 150 centimetrov a je silnejšej postavy. Dievčatko má oči hnedej farby a čierne vlasy po plecia s riedkou ofinou. Podľa popisu polície nemá žiadne zistené zvláštne znamenia, ktoré by pomohli pri jej identifikácii.

„Nezvestné dievča bolo naposledy videné príbuznými v nedeľu 30. októbra 2022, v čase približne o 11:40 hod. v Žiline. Od tej doby nepodala o sebe žiadnu správu a miesto jej súčasného pobytu nie je známe,“ uviedla Gabriela Kremeňová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.


V čase, kedy bola Tatiana naposledy s príbuznými, mala oblečené čierne rifľové nohavice a ružovú bundu s kapucňou. Na nohách mala obuté farebné plátenky. Polícii sa od prijatia oznámenia napriek vynaloženému úsiliu a prostriedkom zatiaľ nepodarilo maloleté dievča vypátrať.

Pokiaľ máte akékoľvek informácie o nezvestnom dievčatku, alebo ste zahliadli osobu zodpovedajúcu popisu, kontaktujte políciu na bezplatnej linke 158, osobne na ktoromkoľvek oddelení Policajného zboru alebo formou súkromnej správy na oficiálnej facebookovej stránke.

Aktualizácia 5. novembra 10:00:

V sobotu 5. novembra krátko pred 10:00 hod. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline odvolalo pátranie po nezvestnej Tatiane. Dievča bolo nájdené a je v poriadku.

Prečítajte si viac: