VIDEO: Dobrovoľníci upravili dopravné značenie na Mostnej ulici, kde autá nabiehajú na dočasné zvodidlá


Foto: VIDEO: Dobrovoľníci upravili dopravné značenie na Mostnej ulici, kde autá nabiehajú na dočasné zvodidlá
Galéria: 8 fotiek

Na dočasne upravenom úseku Mostnej ulice v Žiline došlo k malej no zásadnej zmene dopravného značenia. Dobrovoľníci doplnili pred deliace zvodidlá, na ktoré v posledných dňoch nabehlo viacero áut, výstražnú smerovú dosku.

Tá je vďaka reflexnému prvku viditeľná už z diaľky a motoristi tak dokážu včas zareagovať a vyhnúť sa prekážke. V mieste došlo k minimálne piatim nehodám, pri ktorých vodiči osobných áut nabehli na dočasné deliace zvodidlo.

Vozidlá vo všetkých prípadoch zostali zakliesnené a nepojazdné. Z tohto dôvodu bol vždy potrebný zásah odťahovej služby. Jazda predmetným úsekom sa stala osudnou nielen vodičom zo Žiliny ale aj z Martina či Čadce.

Udalosti sa postupne stali na sociálnych sieťach terčom rôznych posmeškov a vtipov. Vďaka dobrovoľníkom by sa mohol počet podobných nehôd znížiť na nulu. Efektivitu provizórneho riešenia však preveria až samotní motoristi. 

„Aspoň takto sme pomohli aby autá nevybiehali hore. Plus sme betón nasprejovali… hádam to pomôže,“ uviedla autorka videa na sociálnej sieti.
Prečítajte si viac: