Podozriví asfaltéri navštívili množstvo obcí nielen v okolí Žiliny, ponúkali aj strihanie stromov


Foto: Podozriví asfaltéri navštívili množstvo obcí nielen v okolí Žiliny, ponúkali aj strihanie stromov Foto: Svedok z Lučenca

V stredu 19. októbra upozornila obec Višňové na podozrivých robotníkov, ktorí obyvateľom ponúkajú lacný a kvalitný asfalt na úpravu dvorov či príjazdových ciest. Po zaplatení však nedokončia svoju prácu, prípadne si vyžadujú omnoho vyššiu sumu, než si s majiteľmi domov vopred dohodli.

Uverejnenie článku, v ktorom sme varovali pred možným podvodom, vyvolalo búrlivé reakcie na sociálnych sieťach. Množstvo našich čitateľov sa v komentároch či súkromných správach podelilo o vlastné skúsenosti s podobnou skupinou asfaltérov.

V blízkom okolí Žiliny evidovali v posledných týždňoch pohyb takýchto osôb obyvatelia mestskej časti Žilinská Lehota a obcí Varín, Krasňany, Strečno, Hôrky a Višňové. Vo väčšine prípadov sa muži tmavšej pleti doviezli na vozidlách s prívesným vozíkom.

V stredu 19. októbra bol robotníkmi konfrontovaný aj občan z Považskej Bystrice. Tomu však okrem asfaltérskych prác ponúkali aj strihanie stromov v záhrade. V rovnaký deň sa podozriví muži podľa svedkov pohybovali aj vo Višňovom a v žilinských mestských častiach Trnové a Strážov.

  Pokračovanie článku pod reklamou  

Na článok zareagovalo aj niekoľko ľudí zo vzdialenejších častí Slovenska, ktorí sa taktiež stretli s podobnými skupinami podozrivých asfaltérov. Tí ponúkali svoje služby v okresoch Košice, Lučenec, Banská Bystrica či Pezinok. Jeden z obyvateľov Lučenca nám dokonca poskytol fotografie mužov a ich vozidla.

„Neviem, či ide o rovnakých ľudí. Tí naši sa vydávali za robotníkov na diaľnici, ktorá je momentálne vo výstavbe v okrese Lučenec (zároveň uvádzali, že sú živnostníci) a všetci boli dokonca navzájom rodina. Uvádzali, že pochádzajú z Pezinka a ich ŠPZ na vozidle bola rovnako z daného okresu,“ popísal Lučenčan svoje stretnutie s robotníkmi, ktorí po dokončení práce žiadali niekoľkonásobne vyššiu sumu, než bola dohodnutá.

Zatiaľ nie je jasné, či ide vo všetkých prípadoch o rovnakú skupinu, alebo sa ich po Slovensku pohybuje niekoľko. Vedenia obcí, ale aj samotní podvedení občania, odporúčajú v prípade akýchkoľvek nezrovnalostí alebo prípadného nátlaku zo strany asfaltérov okamžite kontaktovať políciu.


Prečítajte si viac: