Na Kysuciach horel lesný porast nad hvezdárňou, zasahovalo množstvo profesionálnych aj dobrovoľných hasičov


Foto: Na Kysuciach horel lesný porast nad hvezdárňou, zasahovalo množstvo profesionálnych aj dobrovoľných hasičov Foto: Facebook/DHZ Oškerda

Napriek tomu, že horúce letné mesiace už skončili a slnečné počasie vystriedalo obdobie častejších dažďov, oheň v lesoch je stále nebezpečný. Dôkazom je aj požiar lesného porastu na Kysuciach, ktorý vypukol uprostred tohto týždňa. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Žiline.

K požiaru došlo v stredu 12. októbra v popoludňajších hodinách nad krajskou hvezdárňou v Kysuckom Novom Meste. Horieť začala najmä suchá tráva a zbytky dreva, ktoré ostali v lese po ťažbe. Plamene sa stihli rozšíriť na plochu približne 50 krát 30 metrov.

„Zasahovali hasiči z Hasičskej stanice v Kysuckom Novom Meste, z Hasičskej stanice v Žiline, zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a členovia Dobrovoľných hasičských zborov obcí Oškerda a Snežnica,“ priblížil Michal Kypus, hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline.

Žilinskí hasiči dostali hlásenie o požiari v ťažko dostupnom teréne Javorníkov krátko po 14:00 hod. popoludní. Ohnisko požiaru sa podarilo lokalizovať približne o 15:30, hasiči ho pomocou vody dopravenej špeciálnou lesnou technikou úplne zlikvidovali po 16:00 hod.

„Zasahovalo 13 profesionálnych a 9 dobrovoľných hasičov s 8-imi kusmi hasičskej techniky. Dopravu vody na miesto zabezpečovala špeciálna hasičská lesná technika. Pri požiari nedošlo k zraneniu osôb. Príčina vzniku požiaru nie je známa,“ doplnil Michal Kypus.

Prečítajte si viac: