V parku Ľudovíta Štúra zaútočil na ženu neznámy muž, na sídlisku Hájik napadol opilec mestských policajtov


Foto: V parku Ľudovíta Štúra zaútočil na ženu neznámy muž, na sídlisku Hájik napadol opilec mestských policajtov Foto: Ilustračné

Žilinskí mestskí policajti riešili v uplynulom týždni pestrú zmes protiprávnych konaní. Dohromady prejednali takmer 130 priestupkov na úseku verejného poriadku, kde dominoval alkohol, znečistenie verejných priestranstiev, ale napríklad aj rušenie nočného pokoja.

Spomedzi desiatok prípadov informovala Mestská polícia Žilina o troch najvážnejších. Prvým bol incident s mužom v Parku Ľudovíta Štúra, ktorý fyzicky napadol ženu. S opuchom tváre musela zranenú ošetriť posádka rýchlej zdravotnej pomoci. Podozrivého pritom zadržala hliadka.

V druhom prípade rozbil agresívny zákazník v prevádzke na Mariánskom námestí sklenenú výplň. Po tomto čine z miesta utiekol preč. Príslušníci na základe popisu vypátrali podozrivú osobu a po približne dvadsiatich minútach ju aj spacifikovali. Muž bol predvedený na Obvodné oddelenie Policajného zboru, kde musel situáciu vysvetľovať.

Tretí prípad sa odohral v blízkosti pohostinstva na sídlisku Hájik. Približne desaťčlenná skupina podnapitých osôb rušila nočný pokoj obyvateľov. Po upozornení zo strany hliadky jeden z prítomných mužov zaútočil na príslušníkov údermi päsťami.

„Po príchode ďalších hliadok bola situácia stabilizovaná a podozrivý muž bol za použitia donucovacích prostriedkov predvedený k vyšetrovateľovi z dôvodu podozrenia spáchania trestného činu útoku na verejného činiteľa,“ dodáva žilinská mestská polícia na sociálnej sieti.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mestská polícia Žilina