Zo Žiliny by malo budúci rok zmiznúť 500 nelegálnych billboardov, výzvu na odstránenie dostal aj poslanec Delinčák


Foto: Zo Žiliny by malo budúci rok zmiznúť 500 nelegálnych billboardov, výzvu na odstránenie dostal aj poslanec Delinčák

Mestské zastupiteľstvo v Žiline prijalo rozhodnutie týkajúce sa boja s vizuálnym smogom, čím sa zaviazalo mesto k tomu, aby v rozpočte na budúci rok vyčlenilo peniaze na likvidáciu 500 kusov nelegálnych reklamných stavieb. 

„Zastupiteľstvo zároveň podporilo aj pozmeňujúci návrh poslankyne Miriam Šutekovej, v ktorom poslanci verejne vyzývajú svojho kolegu Branislava Delinčáka na odstránenie desiatok nelegálnych billboardov prevádzkovaných bez potrebných povolení jeho firmou ARD SYSTÉM,“ tvrdí poslanecký Klub Za ZA.

Primátorovi mesta Petrovi Fiabáne bol zároveň odovzdaný vypracovaný materiál, ktorý fotograficky dokumentuje viac ako 40 nelegálnych stavieb firmy ARD SYSYTÉM v piatich lokalitách Žiliny.

„Materiál sumarizuje podnety občanov smerované k poslaneckému klubu za ZA, no takýchto nepovolených reklamných stavieb prevádzkuje firma poslanca pravdepodobne oveľa viac.“ vysvetľujú poslanci Klubu za ZA.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu