Vakcinačné centrum žilinskej nemocnice bude počas sviatku zatvorené, zaočkovať sa verejnosť môže ešte dnes


Foto: Vakcinačné centrum žilinskej nemocnice bude počas sviatku zatvorené, zaočkovať sa verejnosť môže ešte dnes Foto: Ilustračné

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline v súvislosti so sviatkom Sedembolestnej Panny Márie upravuje fungovanie Vakcinačného centra. Zajtra, vo štvrtok 15. septembra, bude prevádzka zatvorená. O zmenách informovala nemocnica v príspevku na sociálnej sieti.

Dnes 14. septembra má verejnosť možnosť zaočkovať sa od 11.00 do 15.00 hod., pričom v čase medzi 12.00 až 13.00 hod. je vyhradená prestávka. „Vakcinačné centrum nájdete na 1. poschodí hlavnej budovy polikliniky (vľavo),“  pripomenula nemocnica.

Očkovanie pre dospelých a deti od 12 rokov prvou, druhou alebo treťou dávkou prebieha bez registrácie. Očkovanie dospelých štvrtou dávkou je možné len s registráciou. Podobnú podmienku je potrebné splniť pri očkovaní detí vo veku 5 až 11 rokov. Zaregistrovať sa môžete na oficiálnom webe NCZI

So sebou si prineste občiansky preukaz, preukaz poistenca, potvrdenie o predchádzajúcom očkovaní (môže byť aj v digitálnej verzii),“ dopĺňa nemocnica.


Prečítajte si viac: