Bývalý predseda parlamentu Andrej Danko dostal defekt na ceste pod Strečnom


Foto: Bývalý predseda parlamentu Andrej Danko dostal defekt na ceste pod Strečnom Foto: Facebook/Andrej Danko

Dopravná situácia na ceste I/18 pod Strečnom je už niekoľko desiatok rokov problémová. Motoristi pravidelne hlásia kolóny, v prípade dopravných obmedzení alebo nehody sa čakanie dokáže predĺžiť aj na niekoľko hodín. Vodičov čakajú na tomto úseku cesty mnohé nástrahy.

Naposledy došlo pred dvomi týždňami v dôsledku zosunu skál k poškodeniu dvoch osobných motorových vozidiel. Stav vozovky taktiež nie je úplne vyhovujúci, na čo doplatil bývalý predseda NR SR Andrej Danko. V sobotu 27. augusta 2022 krátko po pol jedenástej večer dostal na predmetnej ceste defekt. 


„Na záver večera po štyroch akciách som rozťal pri Strečne gumu. Jama ako fras. No čo už, o pol jedenástej idem riešiť servis,“ informoval v príspevku na sociálnej sieti. Bývalý predseda parlamentu sa v ten deň zúčastnil Dní mesta a trhu ľudových remesiel v Spišskej Novej Vsi, navštívil aj obec Batizovce.

V komentároch pod príspevkom sa nachádza niekoľko kritických, ale aj úsmevných reakcií. „Tá cesta bola rozbitá, už keď ste boli vo vláde, respektíve aj predtým a nič ste preto neurobili. Takže vlastne taká malá karma,“ napísal Karol. Iní diskutujúci ho zase navigovali na diaľnicu D1, ktorá mala byť dokončená už v roku 2010. 

Prečítajte si viac: