Starší český cyklista sa zranil pri páde v Demänovskej doline, pomoc mu privolali náhodní okoloidúci


Foto: Starší český cyklista sa zranil pri páde v Demänovskej doline, pomoc mu privolali náhodní okoloidúci Foto: Horská záchranná služba

Demänovská dolina je jednou z najznámejších a najviac navštevovaných dolín v Žilinskom kraji. V každom ročnom období priláka veľké množstvo skúsených turistov, príležitostných výletníkov a sezónne aj lyžiarov či cyklistov. Nie je preto žiadnym prekvapením, že v doline a jej okolí pravidelne zasahuje Horská záchranná služba.

Horskí záchranári boli privolaní aj dnes 27. augusta v dopoludňajších hodinách do oblasti nad Vrbickým plesom. Počas jazdy na bicykli po asfaltovej ceste vedúcej ponad ľadovcové jazero nešťastne spadol 72-ročný muž z Česka. O pomoc pre cyklistu, ktorý utrpel zranenie ramena a tváre, požiadali náhodní okoloidúci.

„Záchranári HZS muža na mieste vyšetrili, poskytli mu neodkladné zdravotné ošetrenie a následne do terénnym automobilom transportovali k sanitke rýchlej zdravotnej pomoci, s ktorou pokračoval do nemocnice v Liptovskom Mikuláši,“ uviedla Horská záchranná služba na svojom webe.

Prečítajte si viac: