Na Orave zasahovali hasiči počas víkendových búrok viackrát, išlo najmä o spadnuté stromy či odčerpávanie vody


Foto: Na Orave zasahovali hasiči počas víkendových búrok viackrát, išlo najmä o spadnuté stromy či odčerpávanie vody Foto: Facebook/Mesto Trstená

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Žilinskom kraji zasahovali v súvislosti s následkami nepriaznivého počasia celkovo 6-krát počas dňa 21. 8. 2022 od 6:00 do 18:00 hod.

„Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline zasahovali 1-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Martine zasahovali 2-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Dolnom Kubíne zasahovali 2-krát a príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Liptovskom Mikuláši zasahovali 1-krát,“ uvádza Michal Kypus z Krajského riaditeľstva HaZZ v Žiline.

Predovšetkým išlo o odstraňovanie spadnutých a naklonených stromov z komunikácií, odčerpávanie vytlačenej splaškovej vody z bytov a odčerpávanie vody zo zatopených pivníc.

„Zároveň 8-krát zasahovali aj členovia Dobrovoľných hasičských zborov obcí Staškov, Tvrdošín, Zábiedovo, Trstená, Štefanov nad Oravou, Brezovica a Námestovo,“ dodáva Kypus s tým, že celkovo zasahovalo 15 profesionálnych a 41 dobrovoľných hasičov s 14 kusmi hasičskej techniky.

V súvislosti s povodňovou situáciou na Hornej Orave bol vyhlásený 3. stupeň povodňovej aktivity na vodnom toku Vlčí potok v meste Trstená, okres Tvrdošín.

Prečítajte si viac: