Svetoví jazzoví hudobníci koncertujú v Novej synagóge Žilina


Foto: Svetoví jazzoví hudobníci koncertujú v Novej synagóge Žilina

Nate Wood sa pohybuje na pomedzí rocku a elektronickej hudby a svoje medzinárodné publikum si našiel vďaka početným virálnym videám na YouTube a Facebooku. Vydanie prvého albumu s názvom X.it v roku 2018 nasledovalo vystúpenie v známom Tiny Desk formáte rádia NPR v januári 2019. Od toho momentu vystupuje Nate Wood s projektom fOUR po celom svete.

Nate je zakladajúcim členom kapely Kneebody nominovanej na cenu Grammy a je členom jazzového projektu klaviristu Tigrana Hamasyan. Vystupoval a nahrával s mnohými významnými umelcami vrátane takých mien ako Taylor Hawkins, Dave Grohl, Brian May a Roger Taylor (Queen), Chris Squire (Yes), Elliot Easton (The Cars), Chaka Khan, Wayne Krantz, Billy Childs, Donny McCaslin a mnohými ďalšími.


Odporúčame aj ďalší jazzový koncert v Novej synagóge Alf Carlsson / Jiří Kotača Quartet, ktorý sa uskutoční v piatok 19. 8. 2022 o 20.00. Ide o spoločný projekt švédskeho gitaristu Alfa Carlssona (o. i. komponoval hudbu pre Nobelovu cenu mieru) a českého trubkára Jiřího Kotaču (o. i. nominovaný na Cenu Anděl a držiteľ ceny Česká jazzová sklizeň 2020). Kapelu doplnili i žiadaní slovenskí jazzmani najmladšej generácie, Peter Korman na kontrabas a Kristián Kuruc na bicie nástroje. V hudbe kvarteta sa miešajú vplyvy lyrickej škandinávskej hudby a moderného jazzu so štipkou moravského a slovenského folklóru.

Vstupenky na koncert Nate Wooda si môžete kúpiť na tejto stránke:
www.novasynagoga.sk/event/1336-nate-wood-four

Vstupenky na koncert Alf Carlsson / Jiří Kotača Quartet si môžete kúpiť tu:
www.novasynagoga.sk/event/1337-alf-carlsson-jiri-kotaca-quartet

Tieto podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Mesto Žilina


Prečítajte si viac: