VIDEO: Liptov sa pýši novou atrakciou, Lúčanský vodopád hýri po zotmení farbami


Foto: VIDEO: Liptov sa pýši novou atrakciou, Lúčanský vodopád hýri po zotmení farbami
Galéria: 10 fotiek

Lúčanský vodopád patrí medzi najvyhľadávanejšie letné atrakcie na Liptove. V horúcich letných mesiacoch ho obyvatelia obce či návštevníci často využívajú na to, aby sa mohli schladiť alebo si zaplávať.

Dnes sa môže pýšiť ešte jednou novinkou - jeden z najkrajších vodopádov na Slovensku sa po zotmení mení. Vďaka efektnému osvetleniu môžete vidieť, ako v 30-sekundových intervaloch vystrieda šesť farieb svetelného spektra. Miesto tak získalo čarovný nádych, ktorý láka okoloidúcich i turistov navštíviť toto miesto i po zotmení.  Novinku spustili v uplynulých dňoch a predpokladá sa, že ešte viac zvýši návštevnosť priestoru padajúcej vody uprostred Lúčok. Starosta obce Branislav Hrbček zároveň potvrdil, že obec bude pokračovať aj s úpravami okolia vodopádu, a tak bude onedlho táto lokalita ešte atraktívnejšia. 

V chladnejších večerných hodinách sa už zrejme v Lúčanskom vodopáde kúpať nebudete, návštevníci však jeho hladinu využívajú napríklad na to, aby sa počlnkovali. Ak sa však predsa len chcete okúpať, neďaleko Lúčiek sa nachádza termálny prameň Kalameny, kde voda v jazierku dosahuje príjemných 25 až 30 stupňov Celzia. 

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu