VIDEO: Na žilinskú plaváreň zablúdila kačacia rodinka, plavčíci jej pomohli dostať sa do bezpečia


Foto: VIDEO: Na žilinskú plaváreň zablúdila kačacia rodinka, plavčíci jej pomohli dostať sa do bezpečia Foto: Facebook/Mestská krytá plaváreň Žilina

Na žilinskej plavárni včera prebiehala nevšedná záchranná akcia. Pomoc nepotrebovala žiadna osoba, ale kačka s káčatkami, ktoré zablúdili k letným bazénom. O túto príjemnú správu sa podelila Mestská krytá plaváreň Žilina, ktorá na sociálnej sieti zároveň uverejnila videozáznam z úspešnej záchrannej akcie.

Kačacia rodinka sa cez deň v utorok 12. júla zatúlala až k obľúbenému bazénu s toboganom, kde sa pravdepodobne chcela schladiť. Zamestnanci žilinskej plavárne nezaváhali a pomocou sieťky na zber nečistôt z vodnej hladiny postupne umiestnili malé káčatká do pripravenej kartónovej krabice.

V nej ich pomaly preniesli až do bezpečia blízkeho Parku Ľudovíta Štúra na Bôriku. Dospelá kačka ich pritom nasledovala po vlastných nohách, čo vyvolalo úsmevné reakcie v komentároch pod príspevkom mestskej plavárne. „To je úcta k starším, chuderku starú ste nechali ísť peši,“ vyjadril sa jeden z komentujúcich.

Záchrancovia malé káčatká opatrne vypustili do potoka Všivák, ktorý preteká cez Park Ľudovíta Štúra. Tam na svoje deti čakala dospelá kačka, ktorá sa taktiež bezpečne dostala až do parku.


Prečítajte si viac: