Pred reklamnou plochou na Hlinách boli poškodené platany, spôsobená škoda je 6-tisíc eur


Foto: Pred reklamnou plochou na Hlinách boli poškodené platany, spôsobená škoda je 6-tisíc eur Foto: Facebook/Milan Dubec

Pri budove žilinských veľkogaráží na sídlisku Hliny bolo v minulosti vysadených niekoľko platanov. Na jar v tomto roku sa zistilo, že tri z nich sú úplne vyschnuté. Stromom bola poskytnutá adekvátna starostlivosť, boli pravidelne hnojené a udržiavané, no aj napriek tomu niektoré neprežili. Bližšia obhliadka ukázala, že kmene niekto úmyselne poškodil. 

Stromy, ktoré následkom navŕtania dier vyschli, sa nachádzajú pred veľkou reklamnou plochou. V minulosti boli v Žiline známe prípady orezávania alebo úplného odstránenia stromov, ktoré tienili reklamnej ploche. Zatiaľ nie je známe, či aj v tomto prípade má vyčíňanie neznámej osoby súvis s reklamou.


Na skutočnosť upozornil na sociálnych sieťach žilinský podnikateľ Milan Dubec, ktorý vo svojom videu názorne ukazuje, že do platanov navŕtala neznáma osoba diery.


Poškodením týchto stromov vznikla škoda majiteľovi, keďže cena nových platanov s výsadbou a zábehom predstavuje približne sumu približne 6-tisíc eur. Pozemok, na ktorom boli platany vysadené, patrí žilinskej súkromnej spoločnosti Reinoo.

„My sa však nevzdáme. Na našom pozemku vysadíme vzrastlé a už zelené stromy opäť. Tentoraz pozemok oplotíme, aby sme ich ochránili. Škoda na stromoch sa pohybuje okolo 6000 eur. Toľko nás budú stáť nové stromy s výsadbou a udržiavaním počas prvých rokov,“ vyhlásil Milan Dubec na sociálnej sieti.


Poznámka: Milan Dubec vlastní podiel v spoločnosti TnC IV, s. r. o., ktorá prevádzkuje spravodajský web Žilinak.sk


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu