V Rajeckých Tepliciach slávnostne otvorili kúpeľnú sezónu. Súčasťou bolo divadelné predstavenie atentátu na Heydricha


Foto: V Rajeckých Tepliciach slávnostne otvorili kúpeľnú sezónu. Súčasťou bolo divadelné predstavenie atentátu na Heydricha
Galéria: 34 fotiek

Najvyhľadávanejšie kúpele na Slovensku Spa Aphrodite v Rajeckých Tepliciach vo štvrtok 16. júna slávnostne zahájili letnú kúpeľnú sezónu. Pri tejto príležitosti predstavili novinky v kúpeľoch a súčasťou bolo aj unikátne divadelné predstavenie – České korunovačné klenoty v Rajeckých Tepliciach a Jozef Gabčík – atentát na ríšskeho protektora Heydricha.

Na autentické predstavenie od hercov z pruského divadla Hugo sa prišlo pozrieť okolo päťsto detí zo základných škôl z Rajeckej doliny. Predstavenie zobrazovalo atentát na zastupujúceho ríšskeho protektora Reinharda Heydricha. Uskutočnili ho československí výsadkári Jozef Gabčík, rodák Z Rajeckých Teplíc a Jan Kubiš 27. mája 1942 pod názvom Operácia Anthropoid. Heydrich zomrel na následky zranení osem dní po atentáte, výsadkári zomreli 18. júna 1942 po hrdinskom boji v pražskom Kostole sv. Cyrila a Metoda.

Spa Aphrodite Rajecké Teplice

Kúpele Spa Aphrodite budujú posledné roky značku luxusného kúpeľného zariadenia určeného pre tú najnáročnejšiu klientelu. Aj napriek nepriaznivej ekonomickej situácii v kúpeľníctve a cestovnom ruchu, ktorá bola spôsobená najmä svetovou pandémiou, sa snažia stále zlepšovať a rozširovať liečebné a rehabilitačné portfólio pre svojich návštevníkov.

„Už viac ako dvadsať rokov sa snažíme priniesť našim klientom nielen špičkovú európsku úroveň služieb, ale priblížiť sa najväčším svetovým zdravotníckym zariadeniam a trendom. Uplynulé dva roky sme museli kvôli šíriacemu sa koronavírusu prerušiť otvorenie našich kúpeľov, z čoho sme neboli veľmi nadšení... Aj z tohto hľadiska sme dnes veľmi radi, že môžeme predstaviť ďalšie rozšírenie moderného rehabilitačného zariadenia Spa Rehab Clinic, tentokrát o ďalšiu novinku pre posilnenie liečebného segmentu pod názvom Hammam, čo je tradičný rituál tureckej masáže, keď z tela sa odplavujú negatívne emócie, spresnil viceprezident Slovenskej lekárskej komory Rajecké Teplice Zdenko Miškolci ml.

Striedanie studeného a teplého prostredia je skvelým prostriedkom na zlepšenie imunitného systému. Veľkou a azda najväčšou výhodou Hammamu je jeho čistota. Spomínané moderné zariadenie Spa Rehab Clinic, ktoré prináša špičkovú diagnostiku, prevenciu a liečbu pohybového systému je len vylepšením doterajších procedúr a prístrojov, aby sa zvýraznili a zlepšili rehabilitácie a dostali sa tak na tú najvyššiu úroveň.

Na otvorenie kúpeľnej sezóny zavítali aj významní hostia

Na slávnostnom otvorení letnej sezóny Spa Aphrodite sa zúčastnilo viacero významných hostí, medzi ktorými bola herečka Karin Haydu a taktiež aj olympijský víťaz v tenise Američan Mike Bryan, ktorí spolu s majiteľom kúpeľov Zdenkom Miškolcim a viceprezidentom Spa Aphrodite Zdenkom Miškolcim ml. slávnostne otvorili spomínanú letnú sezónu v Rajeckých Tepliciach.

Kúpeľné zariadenie Spa Aphrodite Rajecké Teplice je jednoznačne skvelým miestom oddychu, relaxu, a načerpania novej potrebnej pozitívnej energie. Disponujú prameňmi termálnej vody s teplotou 38 °C a obsahom hydrogénuhličitanov, vápnika a horčíka, ktoré sú vhodné najmä na liečbu pohybového ústrojenstva, neurologických ochorení a chorôb z povolania.Prečítajte si viac: