Žilinskí plutvoví plavci uspeli na Majstrovstvách Slovenska, kvalifikovali sa na Majstrovstvá sveta aj Európy


Foto: Žilinskí plutvoví plavci uspeli na Majstrovstvách Slovenska, kvalifikovali sa na Majstrovstvá sveta aj Európy

Na Mestskej krytej plavárni v Žiline sa cez víkend 14. – 15. mája uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v plutvovom plávaní. Tradičný žilinský oddiel, Klub športového potápania Delfín Žilina (zal. 1973) reprezentovalo celkovo 26 plavcov.

V konkurencii viac ako 150 športovcov z celého Slovenska sa nestratili a dosiahli niekoľko výnimočných úspechov. „Delfiňáci“ vybojovali spolu až 5 majstrovských titulov, 2 tituly vicemajstrov a 6 titulov druhých vicemajstrov. Našou najúspešnejšou plavkyňou sa stala Petra Kissová, ktorá nenašla konkurenciu na tratiach 400, 800 a 1500 PP a vyplávala si 3 tituly majsterky Slovenska.

K omu pridala ešte bronz na trati 400 BF. V majstrovských tituloch jej sekundovali muži, Dušan Mišjak na trati 200 PP a Šimon Šoška na trati 200 BF, ktorý pridal ešte striebro na 400 BF a bronz na 100 BF. Ďalšie medaile si odnieslo súrodenecké duo Simona a Ladislav Heglasovci. Simona si doplávala pre striebro na 400 BF a bronz na 50 BF, Ladislav si trikrát dohmatol pre bronzovú medailu na tratiach 200, 400, 800 PP. Majstrovstvá SR boli pre niekoľkých plavcov posledná previerka pred vrcholmi sezóny.

Po splnení reprezentačných limitov v príprave pokračujú seniori Simona Heglasová a Šimon Šoška, ktorí budú reprezetnovať Slovensko na Majstrovstvách sveta v Kolumbijskom Santiago de Cali a takisto juniori Petra Kissová a Juraj Kodaj, ktorí budú hájiť naše farby v Poľskej Poznani.

Účasť 4 plavcov zo Žiliny na šampionátoch je opäť skvelou vizitkou práce trénerov, realizačného tímu a celého klubu. Slovenská reprezentácia od roku 2017 nevycestovala na šampionát bez toho, aby v nej nebol plavec z Delfínu.

Žilinský klub už niekoľko rokov ťaží z odbornosti a progresívnych metód hlavného trénera Tomáša Vandlíka, ktorý vedie prvú skupinu plavcov a každoročné s nimi realizuje záverečnú prípravu na šampionáty. Na záver by sme chceli popriať našim plavcom rýchlu vodu na šampionátoch a úspešnú reprezentáciu nášho klubu v zahraničí.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu