Mladí žilinskí karatisti hlásia výborné výsledky nielen zo Slovenska, ale aj zo svetového pohára

V priebehu apríla sa mladí karatisti z Klubu AC UNIZA Žilina zúčastnili viacerých významných turnajov, z ktorých si odniesli niekoľko medailí. Príjemným prekvapením bolo najmä vysoké umiestnenie Žilinčana Jakuba na Svetovom pohári mládeže.

Svetový pohár sa konal cez víkend 29. apríla až 1. mája v meste Limassol na Cypre. Žilinský klub na tomto významnom turnaji reprezentovali dvaja karatisti, Jakub Labuda a Jakub Pechota. Starší Jakub Labuda bol nešťastne vyradený už v prvom kole, napriek tomu, že mal väčšiu časť zápasu nad súperom prevahu.

Mladší Jakub Pechota sa s vypätím všetkých síl prebojoval cez štyroch súperov až na 9. priečku, čo je pri konkurencii tvorenej 1612 účastníkmi z 51 štátov vynikajúci výkon. „V niektorých momentoch siahol na dno svojich síl a výsledok bol nad očakávanie dobrý,“ ohodnotil snahu mladého karatistu žilinský klub.

Týždeň pred svetovým pohárom sa vo Zvolene odohral 32. ročník turnaja Zvolen Cup, ktorého súčasťou boli otvorené majstrovstvá Stredoslovenského zväzu karate juniorov, dorastencov a mladších dorastencov, ako aj prvé kolo stredoslovenského pohára mládeže. Z Klubu AC UNIZA Žilina sa turnaja zúčastnilo až 14 karatistov rôznych vekových kategórií. Spolu získali tri zlaté, štyri strieborné a päť bronzových medailí, čím svoj klub posunuli na 7. priečku z celkových 34.

2. miesto: Masný Juraj - Kumite mladší žiaci 8-9 rokov nad 34kg,

2. miesto: Vrabcová Veronika - Kumite mladšie kadetky 12-13 rokov do 40kg pokročilé,

3. miesto: Bodnár Oliver - Kumite starší žiaci 10-11 rokov do 35kg,

3. miesto: Krempaský Maximilián - Kumite starší žiaci 10-11 rokov do 40kg,

3. miesto: Krempaský Martin - Kumite mladší kadeti 12-13 rokov do 50kg pokročilí,

3. miesto: Vrabec Jakub - Kumite chlapci 6-7 rokov do 26kg,

3. miesto: Vrabec Jakub - Kata chlapci 6-7 rokov začiatočníci.

Starším aprílovým úspechom žilinského klubu sú tri bronzové medaily z majstrovstiev Slovenskej republiky v Shito Ryu Karate, ktoré sa konali 16. apríla v Šuranoch. Klub AC UNIZA Žilina reprezentovali len traja členovia, každý z nich sa však umiestnil na treťom mieste vo svojej kategórii.