Tímy stredoškolákov sa môžu hlásiť na športovo-vedomostnú súťaž Župná kalokagatia. Menia sa podmienky účasti


Foto: Tímy stredoškolákov sa môžu hlásiť na športovo-vedomostnú súťaž Župná kalokagatia. Menia sa podmienky účasti Foto: Facebook/Žilinský samosprávny kraj

Odbor školstva a športu Žilinského samosprávneho kraja vyhlasuje 15. ročník športovo-vedomostnej súťaže pre stredoškolákov Župná kalokagatia 2022. 

Súťaž sa uskutoční ako postupová krajská súťaž v Spojenej škole, Rosinská cesta 4, Žilina a jej okolí. Viac dôležitých informácií je dostupných na stránke Moja stredná

Záväznú prihlášku na súťaž je potrebné vyplniť najneskôr v termíne do 9. mája 2022 elektronicky na tomto odkaze

Organizátori upozorňujú na nové organizačné zmeny. Súťaže sa po novom môžu zúčastniť iba súčasní žiaci škôl, nie žiaci, ktorí už ukončili štúdium. Zmena sa bude týkať aj súťažných kategórií. 

Súťažiť budú päťčlenné družstvá, ktoré sa budú tvoriť podľa nasledovného kľúča: päťčlenné zmiešané družstvá žiakov stredných škôl musia tvoriť traja chlapci a najmenej dve dievčatá.

Päťčlenné chlapčenské, alebo dievčenské družstvá môžu tvoriť iba žiaci stredných škôl s 95 a viac percentným chlapčenským kolektívom. Chlapčenským družstvám sa ku výslednému bežeckému času prirátajú dve minúty.

Súpisku družstva prihlásenej školy je potrebné zaslať najneskôr do 01.06.2022 na mail: martina.gajdarova@zilinskazupa.sk. 


Prečítajte si viac: