Foto: Najmladšia žiačka Soňa Targošová získala bronzovú medailu na majstrovstvách Stredoslovenského atletického zväzu Foto: Facebook/AKAZA Atletická Akadémia Žilina

Žilinská atletická akadémia AKAZA, ktorá združuje atlétov vo veku od 5 do 15 rokov, uverejnila na sociálnej sieti výsledky z halových majstrovstiev svojich najmladších členov.

Halové majstrovstvá Stredoslovenského atletického zväzu sa konali v Banskej Bystrici počas minulého víkendu. V sobotu 19. marca sa predstavili mladší žiaci, nasledovaní v nedeľu 20. marca najmladšími atlétmi akadémie.

Jedinú medailu získala práve jedna z najmladších žiačok, Soňa Targošová, ktorá skočila až 396 centimetrov do diaľky, čím sa dostala na tretie miesto. Soňa v atletickej akadémii trénuje len od januára, no napriek tomu sa jej podarilo vybojovať si toto výborné umiestnenie v konkurencii ďalších 120 atlétov.

„Pre väčšinu našich najmladších žiakov to boli prvé atletické preteky z ktorých sme si odniesli cenné skúsenosti. Tešíme sa, že už sa presunieme na tréningy postupne vonku a samozrejme aj na letné súťaže,“ uviedla akadémia v príspevku.

Atletická akadémia taktiež uverejnila výsledky všetkých svojich členov, ktorí sa zúčastnili na majstrovstvách, aby súperili v behu, skoku do diaľky a vrhu guľou.