Polícia pátra po viacerých osobách


Foto: Polícia pátra po viacerých osobách
Galéria: 5 fotiek

V uplynulých dňoch zverejnila polícia viacero výziev, v ktorých pátra po známych osobách aj neznámom podozrivom. Zoznam týchto hľadaných osôb nájdete nižšie. Akékoľvek informácie k hľadaným osobám žiada polícia občanov nahlásiť na najbližší útvar PZ, alebo na bezplatnú telefónnu linku 158.

Pavel JANÍK,  41 ročný, bytom Liptovská Lúžna, okres Ružomberok
Popis osoby: svetlo hnedé vlasy, stredná postava
Na menovaného vydal Okresný súd Ružomberok Európsky zatýkací rozkaz pre prečin nebezpečného vyhrážania. Hľadaný nepreberá súdne zásielky, úmyselne sa skrýva, nakoľko vie, že sa voči nemu vedie trestné konanie.

 

Peter ČONKA,  30 ročný, bytom Ružomberok
Popis osoby: hnedé oči, čierne vlasy, stredná postava
Na menovaného vydal Okresný súd Ružomberok Európsky zatýkací rozkaz pre prečin marenia výkonu úradného rozhodnutia. Hľadaný nepreberá súdne zásielky, úmyselne sa skrýva, nakoľko vie, že sa voči nemu vedie trestné konanie.

 

Branislav TOMČÍK,  54 ročný, bytom Ružomberok
Popis osoby: hnedé oči, hnedé vlasy, stredná postava
Na menovaného vydal Okresný súd Ružomberok Európsky zatýkací rozkaz pre prečin zanedbania povinnej výživy. Hľadaný nepreberá súdne zásielky, úmyselne sa skrýva, nakoľko vie, že sa voči nemu vedie trestné konanie.

 


Katarína HRAŠKOVÁ, 47-ročná, Žilina

Na 47-ročnú Katarínu Hraškovú zo Žiliny vydal Okresný súd v Bratislave príkaz na zadržanie za účelom jeho dodania do výkonu trestu odňatia slobody pre úverový podvod. Obvinená si v mieste trvalého bydliska nepreberá súdne poštové zásielky, hoci má vedomosť o tom, že sa voči nej vedie trestné stíhanie. Na základe uvedeného je dôvodný predpoklad, že sa skrýva v snahe vyhnúť sa trestnému stíhaniu a následnému trestu.


Polícia pátra aj po neznámej osobe, ktorá lúpila na čerpacej stanici

Doposiaľ neznámy páchateľ koncom apríla 2015 vo večerných hodinách v obci Makov, okres Čadca na čerpacej stanici pristúpil k obsluhe a pod hrozbou zbrane sa zmocnil pokladne s finančnou hotovosťou. Po skutku z miesta ušiel na neznáme miesto. Uvedeným konaním k zraneniu osôb nedošlo a odcudzením vznikla predbežná škoda vo výške 1.500.-€. 
V súvislosti s touto udalosťou prebieha vyšetrovanie vo veci zločinu lúpeže.

Polícia na prípade intenzívne pracuje a po páchateľovi pátra. V prípade jeho zistenia a dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na sedem rokov až 12 rokov. Polícia v súvislosti s uvedeným prípadom žiada širokú verejnosť o pomoc pri stotožnení podozrivého muža, ktorý bol zachytený kamerovým systémom. Fotografie nájdete priložené vo fotogalérii k článku.

Popis podozrivého muža a jeho oblečenia: 180 cm vysoký, strednej postavy, na hlave mal šiltovku tmavej farby, slnečné okuliare, hovoril po česky, oblečenú mal tmavomodrú mikinu s kapucňou, biele tričko s dlhým rukávom, rifle bledomodrej farby, biele tenisky s tmavými pruhmi. Polícia žiada občanov, aby akékoľvek informácie k totožnosti, pobytu alebo pohybu neznámeho muža oznámili na najbližší útvar Policajného zboru, alebo na bezplatnú telefónnu linku 158.Prečítajte si viac:


Zdroj: KR PZ