Na Orave došlo k požiaru hospodárskej budovy za rodinným domom, hasiči zasahovali takmer päť hodín


Foto: Na Orave došlo k požiaru hospodárskej budovy za rodinným domom, hasiči zasahovali takmer päť hodín

V stredu 12. augusta 2020 došlo v obci Mútne (okres Námestovo) krátko pred desiatou hodinou dopoludnia k požiaru hospodárskej budovy pri rodinnom dome. Oznam o požiari prijalo Krajské operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline, ktoré ihneď vyslalo na miesto profesionálnych aj dobrovoľných hasičov.

„Zasahovali hasiči z Hasičskej stanice v Námestove a členovia Dobrovoľných hasičských zborov obcí Mútne, Námestovo a Oravské Veselé.  Po príchode bolo zistené, že ide o požiar hospodárskej budovy s prístavkami vo fáze intenzívneho horenia cca 10 m od rodinného domu, z ktorého boli už evakuované osoby,“ spresnil Michal Kypus z Krajského riaditeľstva HaZZ v Žiline.

Hasiči evakuovali z horiaceho objektu hospodárske zvieratá a požiar po približne hodine lokalizovali. Postupným otváraním strechy odstraňovaním strešnej krytiny likvidovali skryté ohniská.

Krátko po 14:30 hod. sa podarilo požiar zlikvidovať a požiarisko odovzdať majiteľovi na dohľad. Hasiči museli počas zásahu používať autonómne dýchacie prístroje. Na miesto bol následne privolaný zisťovateľ príčin požiaru.

Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania, k zraneniu osôb našťastie nedošlo.


Prečítajte si viac: