Hasiči zasahovali dvakrát pri požiari rodinného domu v obci Terchová, príčinu vyšetrujú


Foto: Hasiči zasahovali dvakrát pri požiari rodinného domu v obci Terchová, príčinu vyšetrujú Foto: KR HaZZ v Žiline

Požiar rodinného domu v Terchovej vyvolal zásah hasičov s dýchacími prístrojmi, príčina požiaru je zatiaľ v štádiu vyšetrovania.

V nedeľu 19. apríla 2020 krátko pred jednou hodinou v noci bol na Krajské operačné stredisko HaZZ v Žiline ohlásený požiar rodinného domu v obci Terchová. Na miesto boli vyslaní hasiči z hasičských staníc Terchová, Žilina, Záchranná brigáda HaZZ v Žiline a členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Terchová.

„Po príchode bolo zistené, že ide o požiar podkrovia a strechy rodinného domu. Požiar bol lokalizovaný krátko pre treťou hodinou rannou a po dvoch hodinách  uhasený. Kvôli veľkému zadymeniu hasiči zasahovali za pomoci autonómnych dýchacích prístrojov. Pri požiari nedošlo k zraneniu osôb,“ uviedol Michal Kypus z Krajského riaditeľstva HaZZ v Žiline.

Pri požiari zasahovalo 17 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s piatimi kusmi techniky. Na miesto bol privolaný aj zisťovateľ príčin požiaru. Niekoľko hodín po skončení zásahu bol opäť ohlásený požiar na tom istom mieste. Tentokrát zasahovali hasiči z Hasičskej stanice v Terchovej a členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Terchová.

„Postupným otváraním strešnej konštrukcie a odstraňovaním skrytých ložísk požiaru bol požiar o 11:30 zlikvidovaný. Objekt bol po požiari skontrolovaný termokamerou. Po ukončení zásahu zostala na mieste hliadka DHZ obce Terchová. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania,“ dodal Kypus.

Prečítajte si viac:


Zdroj: KR HaZZ v Žiline