Mladšie minižiačky zo Závodia aj po 6.kole nezdolané


Foto: Mladšie minižiačky zo Závodia aj po 6.kole nezdolané
Galéria: 6 fotiek

Dievčatá roč.2003 z Basketbalového klubu mládeže v Závodí cestovali do Ružomberka, kde odohrali zápasy 6.kola oblastnej súťaže SBA. Do Ružomberka cestovalo 14 hráčok, ktoré si postupne zmerali sily s Banskou Bystricou a s Ružomberkom. Dievčatá dnes opäť predviedli veľkú bojovnosť a excelentný tímový výkon a oba zápasy s prehľadom vyhrali. Družstvo ostalo v súťaži naďalej neporazené.


ŠKP 08 Banská Bystrica - BKM Žilina 12:59 (00:17,08:18,00:12,04:12)
Gavláková 14b, Horváthová 9b, Bergerová, Košťálová, Sedláčková a Strážovcová po 6b, Frolová 4b, Gabrišová, Halamová, Kubíková a Vrždáková po 2b, Fabrici, Hrbáňová, Váňová

MBK Ružomberok - BKM Žilina 09:55 (04:12,01:18,02:13,02:12)
Gavláková 14b, Košťálová 8b, Bergerová a Horváthová po 6b, Sedláčková 5b, Gabrišová a Kubíková po 4b, Frolová, Halamová, Strážovcová a Vrždáková po 2b, Fabrici, Hrbáňová, Váňová

Body celkom:
Gavláková 28b, Horváthová 15b, Košťálová 14b, Bergerová 12b, Sedláčková 11b, Strážovcová 8b, Frolová, Gabrišová a Kubíková po 6b, Halamova a Vrždáková po 4b
Fauly:
1z. BB/ZA 6/5, 2z. RK/ZA 10/8

Hodnotenie trénera Ľ. Koštiala:
“Do Ružomberka sme pricestovali s cieľom pokračovať v nasadenom tempe a útočnou hrou, ktorú predvádzame posledné týždne. Som rád, že do hry mohli opäť nastúpiť aj dievčatá, ktoré začali trénovať len pred pár mesiacmi a ktoré si nomináciu zaslúžili prístupom a dochádzkou na tréningoch.
V oboch zápasoch si zahrali vzhľadom na priebeh zápasov všetky dievčatá. Dievčatá bojovali o každú loptu, dobre doskakovali a predvádzali v zaplnenej športovej hale útočný basketbal. Boli sme rýchlejší, bojovnejší a výborne sme bránili. Súperov sme sa snažili zastavovať v ich obrannom pásme pri ich rozohrávke, čo sa nám na výbornú darilo a nedávali sme im veľa možností na skórovanie.

Darilo sa nám v hre 1 na 1 a v zápase proti Ružomberku sa dievčatá osmelili aj ku kolektívnejšej hre. Opäť ma teší, že sa dievčatá nebáli strieľať a až 11 dievčat v oboch zápasoch skórovalo! Prvé svoje koše z hry si dala Peťka Halamová, ktorá sa rýchlo začleňuje do družstva. Pokrokom boli aj nepremenené šance Lucky Hrbáňovej a smelý únik z ľavej strany len u 8 ročnej Ninky Fabrici.
Vo výborných “zimných” výkonoch pokračujú Simča Kubíková, Terka Frolová, ku ktorým sa pridala dnes aj Maruška Sedláčková, ktorá všetkých prekvapila svojim nasadením a zahrala presne to, čo sa od nej, ako od vysokej hráčky, očakáva. Nasadenie ukázala aj Ivka Vrždáková, ktorá dvakrát skórovala.

Žiadna hráčka výrazne za svojim štandardom nezaostala a každá sa snažila podať čo najlepší výkon. To, že sa niekomu nepodarí skórovať neznamená, že je najhorší! Lucka Váňová, Baja Strážovcová a Sabínka Gabrišová si veľmi dobre plnili svoje obranné povinnosti a nedovolili svojim súperkám dostávať sa ľahko k zakončeniu. Za predvedené výkony si samozrejme zaslúžia potlesk aj Tamarka Bergerová, Ninka Gavláková, Emmka Horváthová a Tamarka Košťálová, ktoré nekompromisne trestali súperove chyby, presvedčivo skórovali, získali kvantum dôležitých lôpt a svojim nasadením narobili súperom veľké problémy v obrane.
Pochvalu za predvedené výkony najmä v zápase s Ružomberkom si zaslúži určite celé družstvo ako jeden tím!

Dievčatá si teraz môžu na mesiac oddýchnuť od súťažných zápasov a na tréningoch doladíme technické chybičky, ktoré sa ešte stále počas zápasov vyskytujú a opakujú.
Ďakujem rodičom dievčat za povzbudzovanie v hľadisku a hnanie dievčat k výborným výkonom a za bezpečnú dopravu.“
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu