Hana Kuklová sa stala majsterkou SR v karate, Žilinčania boli úspešní aj na ďalších turnajoch

Galéria: 15 fotiek

Žilinskí karatisti majú za sebou niekoľko dôležitých turnajov. V akcii boli športovci všetkých vekových kategórií, pričom vo viacerých prípadoch šlo o vrcholy sezóny.

MSR Seniorov a Akademické MSR - Dolný Kubín (7.3.2020)

Na Majstrovstvách Slovenskej republiky v kategórii seniorov mal karate klub AC UNIZA Žilina len mini výpravu v podobe trojice Hana Kuklová, Sarah Hrnková a Miroslava Pevalová. Prvé dve menované sa tiež zapojili do akademických MSR, ktoré prebiehali paralelne. No a spoločne na záver dňa vytvorili aj družstvo žien, ktoré sa pokúsilo obhájiť 2 tituly majsteriek SR z posledných dvoch rokov.

Trojčlenná výprava napokon priviezla domov 6 medailí. Najvýraznejší úspech dosiahla Hana Kuklová ktorá zvíťazila v kategórii športového zápasu kumite žien - 55 kg. Tá neskôr, ako reprezentantka Univerzity sv. Cyrila a Metoda, pridala víťazstvo aj medzi akademičkami.

Dvojitý zásah v bronzovom lesku pridala tiež Sarah Hrnková, ktorá zápasila v kategórii - 61 kg a medzi akademičkami reprezentovala Akadémiu Policajného zboru SR v Bratislave. V individuálnych kategóriách medailovú štatistiku skompletizovala juniorka Miroslava Pevalová, ktorá pri svojom premiérovom seniorskom štarte získala bronz.

Záver dňa patril súťaži klubových družstiev. Naše družstvo v zložení Hrnková, Pevalová a hosťujúca Ingrid Suchánková to tretí krát po sebe dotiahlo až do finále. Vytúžený zlatý hattrick sa už však napokon nekonal a po prehre so skúsenejším teamom Rapidu Bratislava putovalo do Žiliny striebro. Vzhľadom na skutočnosť, že takmer celý team AC UNIZA bol zložený ešte stále z junioriek, má tento výsledok o to väčšiu hodnotu.

Turnaj bol zároveň nominačným na ME seniorov v Baku (Azerbajdžan)  a tiež na AME Belehrad (Srbsko) a AMS Rio de Janeiro (Brazília).

Grand Prix Slovakia - Bratislava (22.-23.2.2020)

Ešte pred seniorskými MSR sa v Bratislave konal 40. ročník veľkej ceny Slovenska v karate.  Ten okrem toho, že bol jubilejný bol aj rekordný. 1598 súťažiacich z 214 klubov z 32 krajín, vytvorilo rekordných 2118 štartov. Žilinčania v tvrdej konkurencii získali 3 bronzy a 2 nepopulárne “zemiaky”.

Výsledkový servis:

• Nela Dršková - kata U10 - 3.miesto,
  • Jakub Buček - kata chlapci U8 - 3. miesto,
  • Hrnková Sarah - kumite ženy U21, - 61 kg - 3. miesto,
  • Pevalová Miroslava - kumite ženy U21, - 68 kg - 5. miesto,
  • Bodnár Oliver - kumite ml. žiaci U10, - 30 kg - 5. miesto.

1. kolo SP detí a žiakov a MSR družstiev 6-7 ročných - Trenčín (16.2.2020)

Naši najmladší potvrdili, že stabilne patria medzi najlepších a opäť predviedli mnoho dobrých výkonov. Predovšetkým v súťaži družstiev 6-7 ročných chlapcov sa žilinskému tímu podaril skvelý kúsok. Naš team v zložení Jakub Buček, Jakub Pyšný, Richard Sýkora a Adam Laboš sa cez súperov z Trenčína a Banskej Bystrice sa prebojovali až do finále, kde napokon nestačili na Starú Ľubovňu. Chalani sa tak stali vicemajstrami SR. Premierovým zlatom vylepšil štatistiku Martin Kampa a sekundoval mu o niečo skúsenejší Mário Pavlovič. O jediné striebro sa postaral Oliver Bodnár a bronzové medaily vybojovali Jakub Buček, Jakub Pyšný (kata aj kumite), Richard Sýkora.

Zvolen cup - Zvolen (9.2.2020)

Ešte o týždeň skôr štartovala naša výprava na tradičnom turnaji Zvolen cup. Aj tu sme sa postarali o peknú štatistiku, keď 16 našich pretekárov vybojovalo 14 medailových umiestnení.

• Remiš Adam - Kumite kadeti 14-15 rokov do 63 kg - 3. miesto,
  • Sýkora Richard - Kumite chlapci 6-7 rokov do 26 kg - 3. miesto.

Orava Cup - Dolný Kubín (1.2.2020)

No a súťažnú sezónu sme otvorili v Dolnom Kubíne na turnaji Orava Cup. Spoluorganizátorom turnaja bol aj klub AC UNIZA Žilina a tento rok bola na ňom skutočne tvrdá konkurencia. Dôkazom toho bola účasť aj približne 90 pretekárov z ukrajinského klubu Union Ľvov, ktorý je považovaný za jeden z najlepších svetových klubov súčasnosti. Naši karatisti sa ani tu nestratili a vybojovali 6 medailí.

Turnaj mal špecifickú príchuť predovšetkým pre našich najmenších, nakoľko vo viacerých prípadoch sa jednalo o úplných nováčikov. Tí si však počínali výborne a viacerí počas svojej turnajovej premiéry vo svojich zápasoch bodovali, či dokonca zvíťazili.

• Labuda Jakub - Kumite kadeti 14-15 rokov +70kg - 1. miesto,
  • Pavlovič Mário - Kumite starší žiaci 10-11 rokov -30kg - 1. miesto,
  • Pevalová Miroslava - Kumite juniorky 16-17 rokov OPEN - 1. miesto,
  • Buček Jakub - Kata chlapci 6-7 rokov začiatočníci - 3. miesto,
  • Dršková Nella - Kata mladšie žiačky 8-9 rokov začiatočníčky - 3. miesto,
  • Pechotová Aneta - Kumite juniorky 16-17 rokov OPEN - 3. miesto,

Turnajov a výsledkov máme za sebou mnoho a taktiež mnoho výziev máme vo zvyšku sezóny ešte stále pred sebou. Všetkým reprezentantom klubu AC UNIZA Žilina srdečne gratulujeme a veríme, že po aktuálnych náročných dňoch buďeme čoskoro späť na tatami.

Zdroj: Karate Klub Žilina