Mestská polícia zistila v Žiline jedenásť prevádzok, ktoré nerešpektovali mimoriadnu situáciu


Foto: Mestská polícia zistila v Žiline jedenásť prevádzok, ktoré nerešpektovali mimoriadnu situáciu Foto: ilustračné

Mestská polícia v Žiline vykonávala počas noci z piatka na dnes 14. marca 2020 kontroly prevádzok, ktoré majú byť na základe nariadenia Ústredného krízového štábu zatvorené. Príslušníci zistili na území mesta celkom jedenásť podnikov nerešpektujúcich prijaté opatrenia.

Premiér Peter Pellegrini vo štvrtok apeloval na obyvateľov, aby v prípade, že uvidia porušovanie nariadení, nahlásili takéto konanie na políciu. Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ÚVZSR) hrozí pokutami v desaťtisícoch eur.

Mestská polícia vyzýva, aby občania neohrozovali seba ani ostatných

„Reštaurácie a stánky s rýchlym občerstvením môžu byt’ otvorené len v čase od 6:00 hod. do 20:00 hod. Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky zdôrazňuje, že cieľom opatrenia je ochrana zdravia ľudí a predchádzanie úmrtiam,“ uvádza Mestská polícia Žilina.

Nerešpektovanie tohto opatrenia počas mimoriadnej situácie je podľa ÚVZSR správnym deliktom, za ktorý príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva uloží pokutu v sume až do 20 000 eur.

Existuje vysoké riziko, že prevádzkou uvedených zariadení, v ktorých dochádza k zhromažďovaniu väčšieho počtu ľudí na jednom mieste, môže dôjsť k ďalšiemu šíreniu tohto ochorenia. Uvedené opatrenie je jedným z najefektívnejších opatrení na zabránenie vzniku epidémie a je jedným z dôležitých nástrojov na zamedzenie šírenia ochorení COVID19 spôsobených koronavírusom (SARS-CoV-2).

Prečítajte si viac:


Zdroj: Mestská polícia Žilina