Vodič unikal pred colníkmi. Po zadržaní tvrdil, že mu auto slabo brzdí


Foto: Vodič unikal pred colníkmi. Po zadržaní tvrdil, že mu auto slabo brzdí

Žilinskí colníci počas kontroly, ktorú vykonávali na odstavnej ploche pri čerpacej stanici vo Svrčinovci smerom na Čadcu prenasledovali vysokou rýchlosťou sa rútiace terénne auto. Na vytiahnutie vodiča z vozidla museli použiť donucovacie prostriedky. 

Šofér terénneho vozidla sa postaral žilinským colníkom o rušné nedeľné popoludnie. Auto upozornilo na seba, keď sa rútilo vysokou rýchlosťou po poľnej ceste blízko čerpacej stanice vo Svrčinovci, kde vykonávali kontrolu. Už predtým si ho všimli pohybovať sa v smere na Českú republiku. Všetko nasvedčovalo tomu, že sa snaží vyhnúť kontrolnému stanovisku tým, že ho obíde inou cestou. Rozhodli sa ho zastaviť. Nasadli do služobného vozidla a keď boli na úrovni terénneho auta zastavovacím terčíkom dali vodičovi znamenie, aby zastavil. Ani napriek tomu a spusteným svetelným a zvukovým signálom nezareagoval na ich pokyn.

Vodič pokračoval v rýchlej a riskantnej jazde pričom ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky, peších chodcov aj deti. Nezastavili ho ani spustené závory pred stojacim vlakom na železničnej stanici. Prudko pred nimi zabrzdil, odbočil na zľadovatenú vedľajšiu cestu a smeroval na obec Čierne. Asi po dvoch kilometroch dostal šmyk, viackrát sa otočil a zišiel z vozovky do priekopy. Vtedy ho colníci zablokovali a vyzvali na vystúpenie z vozidla. Neuposlúchol a von sa ho podarilo vytiahnuť až za použitia donucovacích prostriedkov. Aj potom sa snažil z miesta utiecť.

Na otázku, prečo nezastavil na znamenie odpovedal, že mu auto slabo brzdí a že sa zľakol ani nevie čoho. Priznal, že znamenie na zastavenie vozidla videl zreteľne. Od vozidla nevedel predložiť žiadne doklady. Na miesto boli privolaní policajti. Nezodpovednému mužovi hrozí za neuposlúchnutie výzvy colníka finančná pokuta.

Prečítajte si viac:


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu