V Žiline nacvičili tanečné predstavenie naprieč generáciami, tanečníci majú od 4 do 55 rokov


Foto: V Žiline nacvičili tanečné predstavenie naprieč generáciami, tanečníci majú od 4 do 55 rokov Foto: Martina Zurovac

Občianske združenie Tanečné divadlo Alternatív uvedie na konci januára reprízu viacgeneračného tanečného predstavenia Alica v krajine zázrakov, voľne inšpirovaného príbehom z knihy Lewisa Carrolla. Na javisku sa tu s ľahkosťou, hravosťou a bezprostrednosťou stretávajú tanečníčky a tanečníci od 4 do 55 rokov, aby s divákmi zdieľali príbeh, ktorý spoločne vytvorili.

Predstavenie je vo svojom medzigeneračnom rozmere jedinečné a vzniklo v rámci celoročného projektu: „Tancom naprieč generáciami.“  Jeho cieľom je prepojiť tanečné dielne, ktoré združenie realizuje vo svojom priestore – v Centre pohybu a tanca Labyrint a vytvoriť tak príležitosť pre zdieľanie a výmenu v rámci generácii i tvorivých tanečných prístupov.   

Premiéru a prvú reprízu predstavenia uviedlo združenie v júni 2019 v Bábkovom divadle Žilina. Účinkujú v ňom deti z tanečných dielní vo veku od 4 do 10 rokov, mládež a dospelí z otvorených tréningov súboru súčasného tanca TDA a ženy z tanečnej skupiny Mitis Dea, zameranej na variácie klasického a orientálneho tanca. 

Rozmanitosť charakterov a obrazov v príbehu Lewisa Carrolla nechala tvorivému tímu predstavenia dostatok priestoru pre fantáziu a voľnú interpretáciu v tanci. Veková i žánrová pestrosť a radosť z tanca prítomná počas celého predstavenia vytvárajú spoločný zážitok zdieľaný na javisku i v hľadisku.

Predstavenie bude uvedené 27. januára 2020 o 17:00 hod. v Bábkovom divadle Žilina.  

Tvorivý tím: Barbora Jombíková, Anna Mamojková, Zuzana Burianová, Ela Pinzíková, Zuzana Lásková, Mirka Kobrtková a deti, mládež a dospelí z tanečných dielní v Labyrinte.

Tento projekt z verejných zdrojov  podporil Fond na podporu umenia ako hlavný partner a z grantového systému finančne podporilo Mesto Žilina. Vstupné je voľné, kapacita je však obmedzená a svoje miesto si treba rezervovať na tda@tda.sk

Viac info o evente: https://www.facebook.com/events/588833908581470