Po nehode 32 ročný muž ušiel z miesta nehody, po chytení policajtmi nafúkal 2,4 promile


Foto: Po nehode 32 ročný muž ušiel z miesta nehody, po chytení policajtmi nafúkal 2,4 promile
Galéria: 6 fotiek

V utorok 3. februára popoludní spôsobil v Žiline na kruhovom objazde na ulici Závodskej dopravnú nehodu 32 ročný vodič jazdiaci na vozidle VW Passat. Vodič počas jazdy z dôvodu nedisciplinovaného správania prešiel križovatkou v priamom smere tak, že prednou časťou narazil do ľavej bočnej strany vozidla Toyota Avensis, ktoré po kruhovom objazde viedol 33 ročný vodič.

Po náraze bolo vozidlo Toyota odhodené a vozidlo VW Passat narazilo do ďalšieho auta Opel Astra, ktoré v opačnom smere viedol 47 ročný vodič. Po tomto náraze bolo vozidlo VW Passat odhodené vľavo do kovového zábradlia, ktoré prerazilo a narazilo do rodinného domu. Pri dopravnej nehode bol poškodený aj stĺp verejného osvetlenia.

V hlavnej roli opäť alkohol, vodič dokonca ušiel

Vodič VW Passat po dopravnej nehode z miesta ušiel. Polícia nezodpovedného vodiča vo veľmi krátkom čase vypátrala. Následne sa vodič podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu bolo namerané 1,15 mg/l alkoholu v dychu (v prepočte 2,40 promile).

Pri dopravnej nehode došlo k zraneniam dvoch spolujazdcov vo vozidle VW Passat, ktorí podľa predbežnej lekárskej správy utrpeli ľahké zranenia. Iné osoby pri nehode zranenia neutrpeli. Hmotná škoda je odhadnutá na cca 2.500,-€.

Trest odňatia slobody v dĺžke jeden rok

Poverený príslušník PZ obvinil 32 ročného Žilinčana z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Stíhaný je na slobode a v prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

zdroj: KR PZ
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu