FOTO: Príslušníkovi policajného zboru vybil neznámy páchateľ okná na dome, prípad vyšetrujú


FOTO: Príslušníkovi policajného zboru vybil neznámy páchateľ okná na dome, prípad vyšetrujú
Galéria: 7 fotiek

V sobotu 19. októbra došlo v obci Nesluša (okres Kysucké Nové Mesto) k incidentu, pri ktorom bol poškodený súkromný majetok príslušníka policajného zboru v Žiline. Policajt, ktorý sa v čase mimo služby vracal domov so svojim synom a manželkou, si našiel na dome dve vybité okná. Silné rany počuli krátko na to, ako prešli cez vchodové dvere. 

„Okolo 19:15 sme prišli domov s manželkou a synom. Prešli sme cez dvere a v zápätí sme počuli dve silné rany. Potom sme zistili, že máme rozbité okná na obývačke,“ opisuje policajt Peter Milo, ktorý má podozrenie, že pozná páchateľa. Tento incident ale podľa neho nesúvisí s jeho prácou.

„Bola tam tma a s určitosťou nemôžem povedať, kto tie kamene hodil. Volal som políciu, ktorá privolala technika a bude vec skúmať. Vzbudilo to vo mne vážnu obavu o život, zdravie aj majetok. Nemôžem vedieť, čo sa môže ešte stať,“ hovorí.

V obývačke rodinného domu sa nachádzali dva veľké kamene. Neznáma osoba nimi poškodila sklenené výplne - okno a balkónové dvere. Všade v miestnosti boli roztrúsené úlomky skla. Ten, kto veľké kamene hodil, mohol ľahko zraniť osoby nachádzajúce sa v dome. Privolaný policajný technik na mieste zaistil všetky dôkazy. Na kameňoch teraz budú hľadať odtlačky prstov či stopy DNA, z ktorých by mohli následne identifikovať páchateľa.

Majiteľ domu podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa ohľadne prečinu poškodzovania cudzej veci. Napriek tomu, že rodina má podozrenie, kto im mohol okná rozbiť, nechávajú celú vec na políciu. Tá na prípade intenzívne pracuje a vykonáva všetky potrebné úkony a opatrenia za účelom jeho objasnenia.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: