Nový typ nemeckých kompozitných podláh predávajú už aj v Žiline, sú prírodné a odolné voči vode


Foto: Nový typ nemeckých kompozitných podláh predávajú už aj v Žiline, sú prírodné a odolné voči vode

Každý z nás pozná klasické typy podláh -  laminátovú, drevenú či vinylovú. Pri zariaďovaní nového bývania po nich mnohí automaticky siahajú ako po jasnej voľbe. Aktuálne však postupne dobývajú trh nové kompozitné podlahy od značky PARADOR, ktoré prekonávajú bežné štandardy. Túto prírodnú vodeodolnú podlahu vyrába nemecká firma, už nejaký čas ju môžete zakúpiť aj v Žiline.

Čo odlišuje kompozitné podlahy od iných druhov?

Podlaha MODULAR ONE je novinka z roku 2018, ktorá už zavítala do mnohých domácností, pričom o pozitívne reakcie nie je núdza. Obľúbenosti sa teší vďaka viacerým vlastnostiam, ktoré z nej spravili jedinečný produkt.

Odolná prírodná podlaha

Hlavnou výhodou je unikátna kombinácia dvoch zdanlivo protichodných vlastností - odolnosti a prírodných materiálov. Modular ONE je vhodný do vlhkých a náročných priestorov a vydrží aj intenzívne používanie. Táto žiadaná kombinácia je docielená vďaka špeciálnej nosnej doske s vodeodolnou úpravou a povrchom z trvanlivej polypropylénovej vrstvy

Kompozitná podlaha sa pýši triedou záťaže 33 a okrem domácností nájde uplatnenie aj v školských triedach, obchodných domoch, nemocniciach a podobných objektoch, kde sú na výkon podlahy kladené tie najvyššie nároky.

Autentický prírodný dizajn 

Drevené dekory vyzerajú prirodzene a autenticky. Vďaka štruktúrovanému povrchu (reálna textúra dreva) máte pri dotyku podobný pocit ako pri drevených podlahách, zostáva vám však výhoda odolnosti. 

Príjemná a teplá na dotyk

Podlaha je pocitovo teplá, čo zákazníci veľmi oceňujú pri chôdzi na boso. Je ideálna aj v kombinácii s podlahovým kúrením vďaka nízkemu tepelnému odporu 0,075 m2*K/W.

Protihluková

Spodnú časť tvorí integrovaná podložka z korku, ktorá má viacero výhod - je pružná (príjemne odpruží váš krok), pohlcuje hluk a je aj odolná proti plesniam a škodcom. Navyše už nebudete potrebovať žiadnu ďalšiu podložku, čím ušetríte podstatnú časť financií.

Ekologická

Podlahy Modular ONE sa radia medzi ekologické prírodné podlahy, ktoré pochádzajú z trvalo udržateľného hospodárstva. Môžu sa pochváliť certifikátmi Blauer Angel, PEFC a ďalšími, ktoré dokazujú použitie prírodných materiálov z trvale udržateľného hospodárstva.

Veľmi sympatické je na značke aj to, že sa zúčastňuje projektu „Vysádzanie planéty“ s cieľom ukončiť klimatickú krízu. 

Podrobnejšie informácie: 

 • viacvrstvová,  pružná, odolná,  tichá a zároveň ekologická  podlaha
 • vhodná do vlhkého prostredia
 • vysoká odolnosť povrchu voči oderu
 • ľahko sa čistí a udržiava
 • ZDRAVÉ BÝVANIE - bez použitia zmäkčovadiel
 • autentický povrch – reálna textúra dreva
 • vhodná na podlahové kúrenie
 • pocitovo teplá pri chôdzi na boso
 • možné použiť i na existujúcu dlažbu a drobné nedokonalosti podkladu (vďaka 9mm hrúbke)
 • dekory soklových líšt zhodné k dekórom podlahy
 • praktická pokladka bez dilatácie až do 240m2
 • rozmanitá (viac ako 30 odlišných lamiel)
 • vďaka integrovanej protihlukovej korkovej podložke nie je nutné použiť už žiadnu ďalšiu
 • vhodná do náročných priestorov: kuchyňa, kúpeľňa, vstupná chodba, vďaka špeciálnej nosnej doske a lakovaným V-špáram, ktoré zabránia presiaknutiu vody
 • vyrobená v Nemecku v najvyšších štandardoch
 • certifikát EMOS s ohľadom na životné prostredie , plán výsadby nových stromov do roku 2020
 • certifikát Blauer Angel – nemecké označenie ekologického výrobku 1. Vysokokvalitný povrch - z polypropylénu odolný vysokým teplotám (160 - 170°C) m, trieda B1/DIN. 
 2. Jadro - špeciálne upravená a pevná nosná doska s vysokou hustotou prírodných vlákien a ochranou proti vlhkosti.
 3. Safe-Lock PRO - rýchla montáž a vysoká stabilita spoja
 4. Korková vrstva na tlmenie kročajového hluku - lepšia priestorová akustika

Ak by ste chceli podlahy Modular ONE k niečomu prirovnať, najbližšie by to bolo k vinylovým podlahám, ktoré sú vyrobené na prírodnej báze. Ak teda hľadáte podlahu v Žiline, ktorá naozaj niečo vydrží, je teplá, ekologická, ideálna aj na podlahové kúrenie a navyše vhodná do vlhkých priestorov, ideálnou voľbou je kompozitná podlaha nemeckého výrobcu PARADOR.

Prezrieť či objednať si ju môžete na www.parador.sk, alebo aj osobne v kamennej predajni SOLIDWAY na Štrkovej 973/23A v Žiline. Pre ľahšiu orientáciu: je to na konci ulice Kamenná (cca. 500 m za predajňou FLORA), riaďte sa podľa zelených smerových billboardov „Podlahy SOLIDWAY“.

Kontakt:
tel: +421 41 28 58 1 37
email: info@solidway.sk
web: www.solidway.sk, www.parador.sk

Prečítajte si viac:

Zdroj: PR SOLIDWAY