Pozvánka na koncert v Rosenfeldovom paláci: Gitarový maratón


Foto: Pozvánka na koncert v Rosenfeldovom paláci: Gitarový maratón

VI. ročník Gitarového maratónu sa uskutoční tento rok u nás, v hlavnej sále Rosenfeldovho paláca. Fanúšikovia španielskej gitary ale aj jazzových formácií sa môžu tešiť na kvalitné skladby v podaní ocenených umelcov.

Gitarista Mgr. Art. Matúš Medveď, získal v roku 2012 3. miesto a cenu hudobného fondu na súťaži konzervatórií v Bratislave. V roku 2013 bol finalistom a výhercom majstrovskej gitary na súťaži v Sapri, v Taliansku. Okrem sólových súťaží získal niekoľko ocenení s komornými gitarovými súbormi. Hudbu študoval aj v Reykjavíku (Island), v Cardiffe (Wales, UK) a v Salerne (Taliansko).

Mgr. Art. Jaroslav Hell DiS. art. je koncertný umelec a skladateľ, ktorý okrem sólovej hry pôsobí aj v duu s flautou, harfou či ako člen AdHoc Orchestra. Aktuálne vyhral 1. cenu na Skladateľskej súťaži o cenu Adama Plintoviča.

Vystúpia tiež: Radovan Hrbek - španielska gitara, Dominika Bahýlová - španielska gitara, Stanislav Turek - blues gitara “typ Dobro”, Peter Priečinský - španielska gitara, Gitarový orchester Ryan Chana, Janka Klukovská - flauta, Anička Brezányová - klarinet, Júlia Veselá - violončelo a ďalší..

Vstup zdarma.

Miesto: Rosenfeldov palác Žilina
Dátum: 26.02.2019 - 17:00


Prečítajte si viac: