Primátor včera rozsvietil vianočný stromček na námestí, Mikuláš obdaroval deti sladkou odmenou


Foto: Primátor včera rozsvietil vianočný stromček na námestí, Mikuláš obdaroval deti sladkou odmenou
Galéria: 4 fotky
Foto: Mesto Žilina

V predvečer svätého Mikuláša - 5. decembra zavítala do Žiliny milá návšteva. Ako každý rok, aj tento prišiel do nášho mesta Mikuláš, aby rozdal malým deťom sladkosti a pomohol rozsvietiť vianočný stromček.

Mikulášsky sprievod prešiel postupne celé mesto, navštívil mestské časti a všetky sídliská, až sa napokon pristavil na Mariánskom námestí, kde ho už čakalo množstvo zvedavých a nedočkavých detí.

V Žiline zavládla pravá vianočná atmosféra

Žilinský primátor Peter Fiabáne rozsvietil pomocou mikulášskej palice vianočný stromček. Hneď potom si deti vychutnali sladkú odmenu priamo od Mikuláša.

Deti a ich rodičov čakal na Mariánskom námestí pestrý kultúrny program, o ktorý sa postarali deti z Detského folklórneho súboru Cipovička, deti zo Základnej školy Hájik a spevácky zbor Rolničky z partnerského mesta Plzeň. Záver podujatia patril skupine Chiki Liki Tu-a.

„Od dnes naše mesto dýcha tou pravou adventnou náladou. A hoci nám stále nenasnežilo, verím, že sa bude tohtoročný predvianočný čas niesť v pokojnom duchu. Rád by som zaželal všetkým Žilinčanom, ale i návštevníkom mesta príjemné prežitie tohto čarovného obdobia, veľa zdravia, šťastia a spokojnosti,“ poprial žilinský primátor Peter Fiabáne.Prečítajte si viac:

Zdroj: TS Mesto Žilina