Golfový areál na pozemku pri Solinkách ani bezplatná MHD v Žiline nebudú, rozhodli poslanci


Foto: Golfový areál na pozemku pri Solinkách ani bezplatná MHD v Žiline nebudú, rozhodli poslanci Foto: ilustračné

Mestskí poslanci na dnešnom rokovaní rozhodovali aj o dvoch bodoch, ktoré vyvolali verejnú diskusiu. Prvým bol návrh Žilinsko-rajeckého golfového klubu, ktoré adresovalo vedeniu mesta žiadosť o prenájom časti pozemku na Solinkách. Výmenou za symbolický prenájom na 25 rokov za 1 euro tu chceli golfisti vybudovať tréningové plochy.

Druhým bodom bolo opätovné predloženie návrhu na zavedenie bezplatnej hromadnej dopravy pre všetkých obyvateľov Mesta Žilina. Keď sme zisťovali u predkladateľa, ktorým je odchádzajúci primátor Igor Choma, prečo návrh predkladá v nezmenenej forme opäť, odpísal, že občania si to zaslúžia. V minulosti už poslanci návrh odmietli, nepozdávala sa im finančná záťaž, ktorú by schválenie spôsobilo mestskému rozpočtu.

Obidva návrhy napokon neboli schválené, v prípade hromadnej dopravy bezplatne pre všetkých obyvateľov Žiliny hlasovalo 9 poslancov za, proti 14 a zdržalo sa 5. Nateraz je jasné, že Igorovi Chomovi sa nepodarí dodržať jeden z jeho nosných predvolebných sľubov, ktorý využil v primátorskej kampani pred štyrmi rokmi.

Takto hlasovali poslanci v návrhu zavedenia bezplatnej MHD. Zdroj: youtube.com


Prečítajte si viac: